Малий бізнес іде в «тінь» - Політика - dt.ua

Малий бізнес іде в «тінь»

14 жовтня, 2011, 14:18 Роздрукувати Випуск №37, 14 жовтня-21 жовтня

Ухвалення Податкового кодексу призвело до переходу в тіньовий сектор понад 30% малого бізнесу країни.

Ухвалення Податкового кодексу призвело до переходу в тіньовий сектор понад 30% малого бізнесу країни, повідомив голова Ради підприємців при Кабінеті міністрів України Лео­нід Козаченко під час засідання Економічної ради громадських об’єднань, асоціацій промисловців, підприємців і роботодавців. «Малому бізнесу дуже тяжко пристосуватися до такого важкого податкового законодавства, оскільки навіть великий бізнес вважає Податковий кодекс дуже складним», — цитує Леоніда Ко­заченка агентство «Інтерфакс-Україна». За словами Л.Коза­ченка, нинішнє податкове законодавство дуже непросте, в ньому містяться складні норми, з якими не можуть до кінця розібратися самі податківці.

Крім того, голова Українсь­кого союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах під час засідання повідомив, що в другому кварталі 2011 року кількість фізичних осіб-підприємців, порівняно з аналогічним періодом 2010 року, скоротилася більш як у 2,5 разу — з 83 тис. до 31 тис.

«На всю Національну програму сприяння розвитку малому підприємництву в державному бюджеті на 2012 рік передбачено 3,5 млн. грн. плюс іще 10,3 млн. грн. на мікрокредитування суб’єктів малого підприємництва. Цього недостатньо навіть на адміністрування, тобто для виплати заробітної плати», — підкреслив він.

У свою чергу, як повідомляє «Українська правда», голова ДПС Олександр Клименко поінформував, що фахівці Державної податкової служби почали застосовувати новий механізм пошуку громадян, задіяних у тіньовій зайнятості, — моніторинг рекламних оголошень, у яких пропонуються послуги гувернанток, репетиторів, ремонтників, надомних перукарів і навіть екстрасенсів.

«Ця програма працюватиме і надалі. Оскільки я вважав і вважаю, що причиною безправ’я і низької оплати праці найманих працівників є добровільна згода на працевлаштування «без паперів». Ми, як можемо, переконуємо громадян, що робота без документів — це експлуатація, а не цивілізовані трудові відносини», — заявив Клименко. Також він нагадав, що головним джерелом інформації для податківців є база ідентифікаційних кодів.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво