Макрон, Меркель і Джонсон прокоментували загострення на Близькому Сході

Поділитися
Макрон, Меркель і Джонсон прокоментували загострення на Близькому Сході Антиіділівську коаліцію має бути збережено, наголошують лідери держав © Офіційний сайт Кремля
Лідери закликали Іран і США до стриманості та відповідальності.

Президент Франції Еммануель Макрон, канцлерка Німеччини Ангела Меркель та прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон закликають Тегеран і Вашингтон до стриманості та відповідальності. Спільну заяву лідерів оприлюднено пресслужбою Єлисейського палацу.

Ситуація на Близькому Сході загострилася після ліквідації американськими військами високопоставленого іранського воєначальника Касема Сулеймані. Операція стала відповіддю на атаку бойовиків на посольство США в Багдаді. Воєнізовані шиїтські формування користуються підтримкою Ірану.

"Ми закликаємо всі сторони діяти стримано і відповідально. Нинішній цикл насильства в Іраку має закінчитися. Зокрема, ми закликаємо Іран утримуватися від будь-яких насильницьких дій... і настійно закликаємо його повернутися до повної відповідності до зобов'язань по Загальному всеосяжному плану дій (так званої "ядерної угоди", про вихід з якої напередодні заявив Іран)", - цитує заяву LB.ua.

Особливу увагу в заяві приділено міжнародній антитерористичній коаліції по боротьбі з терористичним угрупуванням "Ісламська держава" (ІДІЛ). Зараз сили коаліції призупинили антитерористичну операцію, зосередившись на захисті власних баз у регіоні.

Крім того, напередодні парламент Іраку проголосував за виведення іноземних військ із території країни. Йдеться про військовий контингент США; Сполучені Штати є ключовим учасником і головою коаліції.

"Ми наголошуємо на нашій прихильності суверенітету і безпеці Іраку. Ми також підтверджуємо нашу прихильність продовженню боротьби проти "Ісламської держави". Збереження коаліції має важливе значення. Зважаючи на це, ми закликаємо іракську владу надати коаліції необхідну підтримку", - йдеться в заяві.

Велика Британія, Німеччина та Франція готові продовжувати переговори з усіма сторонами для відновлення стабільності на Близькому Сході.

У ніч на 3 січня американські війська завдали авіаудару по аеропорту Багдада, унаслідок якого загинув командувач спецпідрозділом "Кудс" Корпусу вартових Ісламської революції (КВІР) Ірану Касем Сулеймані. Ця атака стала відповіддю на напад підтримуваних Іраном шиїтських збройних угруповань на посольство США в Іраку.

Верховний лідер Ірану аятолла Хаменеї пообіцяв помститися Сполученим Штатам Америки за вбивство Сулеймані. Своєю чергою президент США Дональд Трамп натякнув владі Ірану на можливість проведення переговорів.

Увечері 4 січня посольство США в Багдаді та військова база "Балад" піддалися ракетному удару, атака на посольство повторилася напередодні ввечері.

Докладніше про наслідки ліквідації іранського генерала і сценарії розвитку ситуації на Близькому Сході читайте в матеріалі Віталія Федяніна "Бій Трампа з "Тінню".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі