Львівська облрада за перший рік поставила Януковичу «двійку» - Політика - dt.ua

Львівська облрада за перший рік поставила Януковичу «двійку»

22 лютого, 2011, 18:54 Роздрукувати

Незадовільну оцінку першому року президентства Віктора Януковича поставила Львівська обласна рада, йдеться в заяві,яку було прийнято на сесійному засіданні у вівторок, 22 лютого. За цей документ проголосували 72 депутати з 116.

«Львівська обласна рада, як законний виразник інтересів територіальних громад області, висловлює однозначну незадовільну оцінку першому року правління Януковича. Разом, ми, депутати Львівської обласної ради, хотіли б застерегти чинного президента не захоплюватися надалі диктаторськими владними повноваженнями і звернутися до історичного досвіду і подій сучасності», - йдеться в заяві. 
 
Як стверджується в документі, обіцяне в передвиборчій програмі Януковича поліпшення життя вже відкладено на невідому перспективу. «Україна в сприйнятті більшості співвітчизників та громадян інших держав стрімко котиться вниз. Самі українці перестали бути джерелом влади в Україні. Гасло «Україна для людей» виродилося в «Україна для президента і оточення», - наголошується в документі. 
 
Депутати вказують на те, що соціально-економічна ситуація в країні суттєво погіршилася. 
 
«Влада міцно сіла на голку зовнішніх кредитів і на догоду кредиторам підвищує ціни на газ, електроенергію, пальне та ініціює масштабне збільшення комунальних тарифів, обтяжене обов'язковою пенею за їх несплату. Ухваленням Податкового кодексу, незважаючи на всі протести, створені всі умови для закриття та тінізації існуючого малого бізнесу і нівельовано будь-яке бажання займатися підприємництвом. Це є інструментом, що покликаний не допустити формування в Україні середнього класу як основи вільного громадянського суспільства», - заявили депутати. 
 
У документі зазначено, що «запропонований урядом варіант пенсійної реформи неминуче ускладнить старість і погіршить демографічні показники», а «версія Трудового кодексу від влади зробить найманого працівника безправним і закріпаченим». 
 
У Львівській облраді переконані, що менші за масштабами реформи спрямовані на посилення впливу виконавчої вертикалі влади на будь-які процеси суспільного життя. 
 
«Навряд чи не найуспішніша з них, має всі ознаки прихованого конституційного перевороту, і разом з адмінреформою закріпила за Януковичем повноваження, недоступні його попередникам. Така узурпація влади - за прикладом Росії - продовжилася політичними переслідуваннями, вибірковість яких однозначно визнав західний світ. Приборкання парламентської опозиції засобами грубої фізичної сили і "гасінням" спільно з судовою реформою і утисками свободи слова лише за перший рік правління створило всі ознаки справжньої диктатури з Януковичем на чолі», - заявили автори документа. 
 
Крім того, на їхню думку, національна ідеологія в гуманітарній сфері піддана обструкції найбільшою за всі роки незалежності. 
 
«Системний наступ на власну освіту є логічним продовженням наступу на національну пам’ять. Дегероїзація Степана Бандери, разом з невизнанням Голодомору як геноциду українського народу є особистими рішеннями Януковича, природа яких криється у бажанні догодити північному сусідові», - зазначили депутати. 
 
При цьому "найбільш одіозними" вони вважають дії влади у зовнішній політиці - продовження перебування Чорноморського флоту РФ на території України, негласна угода про співпрацю між СБУ і ФСБ разом з байдужістю до проблем українців за кордоном.
 
За матеріалами Інтерфакс-Україна
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >