Луценко назвав умову ратифікації Україною Римського статуту

Поділитися
Луценко назвав умову ратифікації Україною Римського статуту Верховна Рада ще в 2000 році проголосувала за приєднання до Римського статуту, але угоду досі не ратифіковано
Генпрокурор передав e Міжнародний кримінальний суд у Гаазі матеріали щодо злочинів на Євромайдані й окупованих територіях.

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що Україна готова ратифікувати Римський статут, якщо Міжнародний кримінальний суд в Гаазі продемонструє ефективність у розслідуванні злочинів проти учасників Революції Гідності, а також російських військових злочинів у анексованому Криму та окупованих районах Донецької та Луганської областей.

"Ми вважаємо, що в даному випадку дії Міжнародного кримінального суду продемонструють доцільність приєднання до Римського статуту в цілому. Якщо суд зараз доведе свою ефективність у цих резонансних для українського народу випадках, то я упевнений, що парламент ухвалить одноголосне рішення про приєднання до авторитетної міжнародної угоди - Римського статуту", – сказав Луценко в ефірі телеканалу ICTV у понеділок ввечері, 21 листопада.

Генпрокурор нагадав, що Україна частково визнала юрисдикцію Міжнародного кримінального суду.

"Ми підписали конвенцію, але не ратифікували її. Український парламент прийняв два рішення, якими визнав юрисдикцію Міжнародного кримінального суду в двох конкретних ситуаціях: подіях на Майдані, а також події в Криму та на окупованій частині Донбасу", – пояснив Луценко.

Керівник ГПУ додав, що обговорював в Гаазі можливість об'єднання кримінальних проваджень щодо Майдану і збройної агресії Росії проти України в одне розслідування.

"Сьогодні ми зустрічалися з керівником офісу прокурора і обговорювали можливість спільного підходу у цих справах. Наше слідство вважає, що не можна окремо розглядати події на Майдані, події під час анексії Криму та події під час російської неоголошеної агресії на українському Донбасі", – уточнив генпрокурор.

Читайте також: Вихід РФ з Римського статуту не допоможе їй уникнути відповідальності за агресію проти України – МЗС

Нагадаємо, 21 листопада делегація відвідала ГПУ Гаагу, де провела зустріч із прокурором Міжнародного кримінального суду Фату Бенсудою. Генпрокурор передав у Міжнародний кримінальний суд в Гаазі матеріали щодо злочинів на Євромайдані й окупованих територіях.

Як пишуть Андреас Умланд і Валентина Полуніна у своєму матеріалі для DT.UA незважаючи на те, ратифікація Римського статуту є однією з умов Угоди про асоції Україна-ЄС, Верховна Рада відклала ратифікацію статуту на три роки, проголосувавши за пакет змін до Конституції в частині правосуддя.

Український парламент, який проголосував за приєднання до Римського статуту ще в 2000 році, прийняв у 2014 і 2015 роках дві декларації про часткове визнання юрисдикції Міжнародного кримінального суду в Україні.

"У результаті прийняття Україною двох згаданих декларацій МКС насправді вже володіє повною юрисдикцією стосовно будь-яких міжнародних злочинів, скоєних в Україні після 21 листопада 2013 р. Проте без ратифікації Римського статуту Україна не має права користуватися всіма привілеями, які дає членство в МКС, як, наприклад, голосувати на Асамблеї держав-учасників за переслідування актів агресії", – зазначають автори.

Детальніше про Римський статут та співробітництво України з Міжнародним кримінальним судом у Гаазі читайте у статті Андреаса Умланда і Валентини Полуніної "Чому Україна повинна, нарешті, стати членом Міжнародного кримінального суду" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі