Литвин знає, в чому корінь зла українського парламенту - Політика - dt.ua

Литвин знає, в чому "корінь зла" українського парламенту

24 листопада, 2011, 13:57 Роздрукувати

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин вважає, що пропорційна система виборів позбавляє парламент лідерської функції. Корінь проблеми В.Литвин бачить у відсутності в Україні достатньої кількості справжніх, «створених природнім шляхом» політичних партій.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

«Думаю, якби нинішній Верховній Раді довелось би брати на себе відповідальність у той мірі, в якій взяв на себе парламент під час президентських виборів у 2004 році, вона не змогла би виявити лідерську функцію», - зазначив В.Литвин, відповідаючи на запитання учасників Сімнадцятого засідання Комітету з парламентського співробітництва між Україною та ЄС, яке відбувається у Києві в четвер, 24 листопада.

Причиною цього, вважає він, є те, що діюча Верховна Рада сформована за закритими партійними списками на відміну від парламенту 2002-2006 років, склад якого обирався за змішаною системою.

Корінь проблеми В.Литвин бачить у відсутності в Україні достатньої кількості справжніх, «створених природнім шляхом» політичних партій.

«Дуже часто партії у нас створюються під сезон і на гроші олігархів, продаючи потім місця в своїх виборчих списках», - зауважив він, наголосивши на тому, що саме такий підхід позначається потім на якості депутатського корпусу.

За прогнозами В.Литвина, у виборах народних депутатів в 2012 році братимуть участь мінімум 50 політичних структур. При цьому він зазначив, що виступає «проти штучної ліквідації політичних партій, але й проти штучного створення».

Він висловив сподівання, що ситуація зміниться після того, як відбудеться цивілізоване структурування суспільства, і вибори до парламенту в 2017 році вже відбуватимуться або за чисто мажоритарною системою, або за відкритими партійними списками.

«Змішана система виборів, яка закріплена у нещодавно прийнятому законі про вибори народних депутатів і за якою одна половина депутатського корпусу обирається за партійними, а інша - в мажоритарних округах, є лише напівкроком», - сказав В.Литвин.
 

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >