Литвин розповів про критику парламенту, пенсійну реформу й відносини з Європою

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Голова Верховної Ради України Володимир Литвин бачить можливість зменшити критику на адресу парламенту лише шляхом зміни виборчої системи. Щодо пенсійної реформи політик уважає, що для досягнення консенсусу навколо документа можна було б зняти положення про збільшення пенсійного віку для жінок. Крім того, політик заявив, що весь політикум України несе відповідальність за те, що Європа вже не розглядає Україну як пріоритет. Про це Володимир Литвин заявив у інтерв'ю 5-му каналу.

Коментуючи висловлювання про неякісну роботу ВР і перетворення її на філію Адміністрації президента, Володимир Литвин заявив: «Я вважаю, що кожен має право і підстави висловлювати подібні судження. Разом з тим всі, хто висловлює такі судження, повинні виходити з того, що вони голосували за цей склад парламенту», - вважає його керівник.

За словами Литвина, вражає той факт, що «тон такого негативу» задають окремі народні депутати, і що показово, людям це подобається.

«Уявіть собі, якщо людина, що працює в педагогічному колективі вчителем, розповідала б, що в школі всі негідники, або лікар, який працює в районній лікарні, розповідав, що всі погані, один він хороший. Як би до них ставилися?», - поцікавився Литвин.

Голова ВР зазначив, що не збирається захищати Верховну Раду, але ці особи паплюжать країну і себе особисто.

«Набагато складніше для таких людей зайнятися практичною роботою, причому за пристойну заробітну плату», - сказав Литвин.

Спікер зазначив, що підстав для критики сьогодні достатньо, але необхідно дивитися, що варто зробити, щоб змінити ситуацію.

«Я вважаю, що у Верховній Раді не може бути принцип, що одна частина має рацію, а інша завжди немає ... Лікувати проблему потрібно радикально, змінивши правила формування вищого законодавчого органу країни», - сказав він.

Литвин переконаний, що необхідно перейти на принцип, коли люди мають можливість обирати конкретну особу та контролювати її.

«Тоді будуть зняті всі питання», - додав він.

Щодо пенсійної реформи політик закликав до зваженості та критики.

«Давайте до цього проекту підійдемо зважено і критично. Можливо, ми з цього проекту вилучимо те, що викликає гострі заперечення і приймемо те, що буде підтримане людьми», - сказав він.

За словами Литвина, найбільша критика стосується положення про збільшення пенсійного віку для жінок.

«Давайте ми цю проблему відкладемо, але підвищимо пенсійний вік для державних службовців, для деяких інших категорій, які у 30 років виходять на пенсію», - сказав Литвин.

Голова ВР вважає, що в питанні збільшення пенсійного віку для жінок потрібно проаналізувати рівень заробітних плат, тривалість життя та інші соціальні аспекти, і лише з урахуванням їхніх результатів приймати рішення щодо пенсійного віку.

Крім того, додав Литвин, необхідно вирішити проблему працевлаштування молоді в разі збільшення пенсійного віку.

«Усіх загнати на проведення пенсійного віку - викликати жорстокість у людей», - зазначив спікер.

При цьому, за його слова, найбільше проти прийняття пенсійної реформи виступають ті, хто наразі має високу пенсію.

«Я іноді думаю, що ті, хто тотально критикує, хоче, щоб цей закон не зачепив їх, а саме в частині, що у них будуть пенсії від 20 і до 50 тисяч гривень», - сказав голова ВР.

Литвин також переконаний, що якби хотіли прийняти пенсійну реформу без обговорення, то давно б уже це зробили.

«Якби було бажання проштовхнути цей закон через парламент, то можна було б закрити очі, закрити вуха, доки суспільство не перекричить», - додав він.

Щодо ставлення європейського співтовариства голова ВР висловив жаль, що рівень довіри Європи до України падає.

«Мені шкода звичайно, що такі гіркі оцінки лунають щодо України. Разом з тим я вважаю, що було б контрпродуктивним намагатися переконувати в зворотному, що у нас мовляв, все добре», - сказав він.

За словами Литвина, це «перетвориться на спробу притягти ті чи інші аргументи кожної сторони, щоб відстояти свою позицію».

«Я вважаю, що відповідальність за це несуть всі ті, хто є політиками і представниками влади», - сказав він.

Спікер зазначив, що одна з причин таких оцінок полягає в тому, що всередині Україні немає діалогу на рівні політиків.

«Це дуже складно, але ми приречені, щоб вийти на діалог, причому публічний, причому відвертий і після того побачити, хто які рішення пропонує, хто яке бачення відстоює. Тоді менше було б закидів щодо України», - сказав керівник парламенту.

За матеріалами УНІАН

Поділитися
Підготував/ла Дубенко Вадим
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі