Литвин пропонує за подвійне громадянство позбавляти громадянства України - Політика - dt.ua

Литвин пропонує за подвійне громадянство позбавляти громадянства України

15 лютого, 2011, 13:43 Роздрукувати

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин вважає, що за отримання другого громадянства українці повинні позбавлятися громадянства України.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

 

Про це йдеться у листі Литвина до президента України Віктора Януковича, повідомляє прес-служба спікера парламенту.

Литвин підкреслює, що з правової точки зору наявність подвійного громадянства є порушенням вимог статті 4 Конституції України. «Водночас законом України «Про громадянство України» прямо не заборонено набуття громадянами України громадянства інших країн та не передбачено будь-яких санкцій за це. Більше того, в ньому відсутній механізм, що дозволяв би здійснювати облік громадян України, які набули громадянство інших країн», - йдеться у листі.

Литвин ініціює створення робочої групи з питань удосконалення законодавства про громадянство. Він також уважає, що таку групу необхідно створити відповідним указом президента.

«Очевидно, що є необхідність законодавчо визначити чітку і швидку процедуру припинення громадянства України у зв'язку з набуттям громадянства іншої країни та розмежування правових статусів громадян України та осіб, які, будучи громадянами України, набули громадянство інших країн. Врешті-решт, громадяни України, які мають бажання набути громадянство іншої країни, повинні чітко усвідомлювати соціальні, економічні та правові наслідки втрати правового статусу громадянина України», - заявив Литвин.

Спікер констатує, що останнім часом у національних законодавствах окремих центральноєвропейських країн набрали чинності зміни, якими спрощено процедуру набуття громадянства особами, які мають етнічне походження з цих країн та проживають за їх межами.

Зазначені зміни до законодавства про громадянство, зазначає Литвин, призвели до певного напруження у політичних відносинах країн регіону, оскільки, наголошує Литвин, «стає цілком очевидною тенденція до запровадження низкою сусідніх з Україною країн політики просування власного громадянства та заохочення до набуття подвійного громадянства».

Нагадаємо, що тисячі українців вже отримали громадянство Румунії. Після введення з 1 січня 2011 року спрощеної процедури отримання громадянства Угорщиною, документи на отримання громадянства вже подали 5-7 тисяч етнічних угорців, що мешкають в Україні.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >