Литвин пообіцяв Європейському Парламенту й Польщі навчити народних депутатів дотримуватися Регламенту ВР - Політика - dt.ua

Литвин пообіцяв Європейському Парламенту й Польщі навчити народних депутатів дотримуватися Регламенту ВР

23 лютого, 2011, 21:23 Роздрукувати

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин пообіцяв, що проведе нараду з керівниками фракцій з приводу дотримання з боку народних депутатів України Регламенту Верховної Ради. Про це Литвин сказав під час зустрічі з членом Європейського парламенту Мареком Сівецем і головою фракції Союзу демократичних лівих сил у Сеймі Республіки Польща Гжегожем Наперальським.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

На зустрічі парламентарії обговорювали питання взаємодії України й Польщі на рівні парламентів, враховуючи нюанси, які може дати головування Республіки Польща в Європейському Союзі вже за кілька місяців, і складні моменти в проведенні реформ.

Литвин зазначив, що Україна надає великого значення розвитку двосторонніх відносин між обома країнами і діям, спрямованим на вступ України до Європейського Союзу. При цьому він нагадав, що тристороння Асамблея Україна-Литва-Польща, запланована на березень поточного року, буде присвячена питанням європейської ідентичності, яка формується через гуманітарні чинники.

Голова Верховної Ради України, коментуючи критичні висловлювання польських парламентаріїв, які минулого тижня побували на пленарному засіданні, про голосування українських колег кількома картками, повідомив, що в понеділок проведе нараду з керівниками фракцій щодо дотримання з боку народних депутататів України Регламенту Верховної Ради. Зокрема, він уважає за необхідне вжити радикальних заходів до тих депутатів, які не відвідують пленарні засідання.

«Я взяв сміливість і відповідальність на себе, запропонувавши позбавляти парламентаріїв заробітної плати за ті дні, коли вони письмово не зареєструються перед початком засідань особисто», - зазначив він.

За словами керівника парламенту, голосування один за одного - це питання «політичної культури, вимог часу, але і, зокрема, недоліків виборчої системи». Він повідомив, що зараз існує практика, коли «депутати орієнтовані на лідера, а оцінки і настрої людей значення не мають».

«Необхідно шукати якісь можливості для врегулювання цієї проблеми, тому що це дискредитує Україну», - підкреслив Литвин.

Зі свого боку, член Європейського парламенту Сівець повідомив, що в польському парламенті керівники фракцій мають досить сильну позицію й уважно стежать за порядком голосування, проводять засідання фракцій щодо дотримання норм регламенту з боку народних обранців. Поведінка в парламенті, за його словами, реально впливає на повторне обрання до Сейму.

Торкаючись питання проведення реформ в Україні, польські парламентарії підкреслили, що «уважно й із захопленням стежать за подіями навколо них». Наперальський уважає, що роз'яснення кінцевої мети цих реформ заради майбутнього дадуть позитивні наслідки – громадяни їх зрозуміють і підтримають.

Член Європарламенту Сівець і голова фракції Союзу демократичних лівих сил у Сеймі Республіки Польща запропонували свою допомогу і підтримку в проведенні реформ в Україні й у процесі наближення нашої країни до ЄС. При цьому вони зазначив, що «зараз, як ніколи, потрібні сильні проєвропейські сигнали як з боку України, так і з боку Польщі, про наміри співробітництва». 

Зі свого боку, голова Верховної Ради підкреслив, що бачить Україну європейською державою.

«Але і чим Україна ближче до Європи, тим Європа стане сильнішою», - зазначив він.

За матеріалами УНІАН

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >