Литовські депутати закликали Угорщину не блокувати інтеграцію України в ЄС

Поділитися
Литовські депутати закликали Угорщину не блокувати інтеграцію України в ЄС Литовські парламентарії заступилися за Україну перед Угорщиною © Delfi.lt
Ініційоване колишнім прем'єром Андрюсом Кубілюсом звернення підписали 37 членів Сейму Литви.

Група членів Сейму Литви звернулася до парламентарів Угорщини з проханням не блокувати рішення, які дозволили б Україні зблизитися з Європейським союзом.

Ініційоване колишнім прем'єром-консерватором Андрюсом Кубілюсом звернення підписали 37 членів Сейму, в тому числі голова парламентського Комітету з європейських справ Гедімінас Кіркілас і голова Комітету у закордонних справах Юозас Бернатоніс, а також представники консерваторів, соціал-демократів, лібералів, "селян" і Змішаної групи депутатів, повідомляє литовське видання Delfi.

"Ми неприємно здивовані й навіть шоковані ультимативними заявами уряду (Угорщини, - ред.) з погрозами заблокувати зближення України з ЄС або НАТО, якщо Україна не змінить за побажанням Угорщини свій новий закон про освіту, в якому обумовлена і специфіка освіти осіб, які належать до національних меншин", - сказано у зверненні.

Члени литовського Сейму зазначили, що розуміють болючість питань освіти національних меншин і їх інтеграції в життя держави, і, на їхню думку, такі питання повинні вирішуватися шляхом конструктивного діалогу. Депутати Литви також підкреслили, що бачать зусилля України вирішувати проблеми нацменшин саме таким шляхом.

У зверненні Сейму говориться, що увага країн-сусідів України до українського закону про освіту не дивує, але дивують "висунуті владою Угорщини ультиматуми Україні з погрозами геополітичних наслідків".

"Такі ультиматуми категорично неприйнятні, зовсім не європейські і тим більше незрозумілі, коли це походить від однієї з держав Центральної Європи. Ми всі добре знаємо, наскільки для нас, держав Центральної Європи та Балтії, геополітично була важлива наша власна інтеграція в ЄС", - сказано у зверненні.

Крім того, у зверненні також піднімається питання про те, чи "дійсно Угорщина готова домагатися в Україні таких цілей, які збігаються з цілями російського президента Володимира Путіна".

Нагадаємо, що у вересні уряд Угорщини заявив про те, що буде блокувати інтеграцію України в ЄС через закон "Про освіту".

12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) провела термінові дебати щодо прийнятого в Україні закону "Про освіту", зокрема за ст. 7, що стосується мови викладання. Згідно затвердженої резолюції, закон не забезпечує право нацменшин навчатися рідною мовою й істотно скорочує їхні права. Також ПАРЄ просить у повній мірі забезпечити виконання висновків Венеціанської комісії щодо цього закону.

Детальніше про мовні норми закону "Про освіту" та законодавчі ляпи читайте у матеріалі Марини Ставнійчук "Мовна пастка" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі