Лише 3% українців вірять, що можуть впливати на стан справ у країні - Політика - dt.ua

Лише 3% українців вірять, що можуть впливати на стан справ у країні

12 жовтня, 2011, 13:41 Роздрукувати

Громадяни України у своїй більшості вважають, що зовсім не мають змоги впливати на стан справ у суспільстві.

© Андрій Товстиженко, DT.UA

Як свідчать результати опитування фонду «Демократичні ініціативи», 73% українців певні, що зовсім не можуть, 15% – можуть певною мірою і лише 3% – можуть уповні впливати на стан справ на загальнодержавному рівні.

У своїй спроможності впливати на стан на місцевому рівні впевнені лише 2%, в той час як 67% вважають, що не можуть впливати взагалі, а 15% - можуть певною мірою.

Водночас громадяни, які беруть участь у діяльності громадських організацій, відчувають значно більшу спроможність чинити вплив на ситуацію у суспільстві: 11% із них вважають, що можуть повною мірою впливати на стан справ на загальнодержавному рівні і ще 33% – певною мірою (не спроможних серед них 48%), а на місцевому рівні вважають, що повною мірою можуть впливати 13% членів громадських організацій,  певною мірою впливати – 50% (не спроможних 34%).

За даними опитування, в Україні лише 5% тих, хто бере участь у діяльності громадських організацій.

Опитування було проведене фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва спільно з фірмою Ukrainian sociology service з 18 по 27 вересня  2011 року Усього  було опитано 2010 респондентів у всіх територіально-адміністративних одиницях України. Вибірка – квотна,  репрезентативна за статтю,  віком, освітою, типом поселення (столиця, обласні центри, інші міста, села) та областями України. Похибка вибірки не перевищує 2,2 %. Опитування профінансовано проектом UNITER.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >