Лавринович переконаний, що головне в адмінреформі вже зроблено - Політика - dt.ua

Лавринович переконаний, що головне в адмінреформі вже зроблено

11 листопада, 2011, 14:57 Роздрукувати

На якому б етапі сьогодні не знаходилася адмінреформа і що б там не було з термінами і прізвищами, головне - зроблено.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив міністр юстиції Олександр Лавринович.

«Крім того, що ми почали створювати чітку форму нового державного апарату, визначеного кількістю та структурою органів влади на рівнях центр (1-й етап реформи) — регіон (2-й етап) — місто (3-й етап), ми вибудували й чітку логіку системи державного управління. Тепер в одному держоргані немає функцій, котрі б супере­чили одна одній. Тепер один орган не може вирішувати, що робити, як робити, а потім себе ще контролювати й преміювати. Є міністерства (визначають політику), служби (надають державні послуги), інспекції (здійснюють нагляд і контроль за дотриманням законодавства), агентст­ва (управляють державною власністю) і регулятори».

Що стосується регуляторів, О. Лавринович зазначив, що тривалий час гостро стояло питання про регулювання ринків. «На сьогодні цю реформу проведено і закріплено на рівні закону про монополії та регулятори. Усі п’ять регуляторів (НКРЕ, комісія з ЖКГ, комісія з ринку зв’язку) виведені за межі виконавчої влади й незалежні. І навіть якщо на особистісному рівні залишилися якісь зв’язки та контакти, логіка дій, прописаних нормативно, усе поставить на свої місця. Якщо орган народжується і починає працювати, не потребуючи якихось погоджень і розпоряджень, він дуже швидко входить в автономний режим».

«У результаті всього цього зроблено один із ключових кроків, котрий дозволяє перестати удобрювати ґрунт, на якому проростає корупція. Бо тепер ні начальник інспекції, ні начальник служби чи агентства не має можливості щось там придумати у власних інтересах і реалізувати», - зазначив чиновник.

Детальніше читайте в свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в інтерв'ю Інни Ведерникової з Олександром Лавриновичем.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >