Українське радіо - Квота на україномовні пісні на радіо зросла до 30% - Новини України - Політика - dt.ua

Квота на україномовні пісні на радіо зросла до 30%

8 листопада, 2017, 10:16 Роздрукувати

Квоти діють на українському радіо вже рік.

Через рік квоти зростуть ще на 5%

Через рік після прийняття закону про україномовні квоти в ефірі радіостанцій 8 листопада набрала чинності норма, що зобов'язує радіостанції транслювати в ефірі не менше 30% україномовних творів. До цього мінімальна норма української музики становила 25%.

Закон про мовні квоти на радіо був прийнятий Верховною Радою 16 червня 2016 року і вступив в силу 8 листопада 2016 року.

Згідно із Законом, частка пісень державною мовою має становити впродовж першого року з моменту вступу його в силу не менше 25%, протягом другого - 30% і з третього - 35% від загального часу звучання пісень, що транслюються протягом доби, а також впродовж часових проміжків із 7:00 до 14:00 і з 15:00 до 22:00.

Також телерадіоорганізації при здійсненні радіомовлення зобов'язані забезпечувати впродовж першого року не менше 50%, впродовж другого - не менше 55%, а починаючи з третього року - не менше 60% добового об'єму ведення передач, у тому числі інформаційно-аналітичних блоків, розважальних передач (дикторами, ведучими радіопередач) державною мовою.

Крім того, визначено, що при здійсненні радіомовлення телерадіоорганізації, які транслюють музичні твори, серед яких пісні на офіційних мовах Європейського Союзу у відповідності з умовами ліцензії становлять не менше 60% загального обсягу пісень, поширених протягом доби, в тому числі не менше 60% від загального обсягу пісень, поширених у кожному проміжку часу з 7:00 до 14:00 і з 15:00 до 22:00, повинні забезпечувати частку пісень державною мовою не менше 25%.

За невиконання норми передбачається штраф в розмірі 5% від загальної суми ліцензійного збору. Контроль за виконанням радіостанціями цих вимог покладено на Національний комітет із питань телебачення і радіомовлення.

Читайте також: Українські радіостанції перевиконують мовні квоти

Нагадаємо, 13 жовтня набув чинності Закон про квоти на україномовний контент на телебаченні, який зобов'язує загальнонаціональні телеканали транслювати не менше 75% ефіру державною мовою. Впродовж першого року з моменту вступу закону в силу програми та передачі, які повністю або частково створені телерадіоорганізацією, зараховуються в частину виконаних державною мовою.

За матеріалами: Українські новини /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >