Кваліфікаційна комісія продовжила оцінювання суддів без участі Громадської ради

Поділитися
Кваліфікаційна комісія продовжила оцінювання суддів без участі Громадської ради Переатестація суддів в Україні триває © Андрій Товстиженко, DT.UA
У ГРД чекають на "ритуальне жертвопринесення" кількох недоброчесних суддів.

Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККСУ) у вівторок, 27 березня, продовжила кваліфікаційне оцінювання суддів у межах переатестації без участі у процесі Громадської ради доброчесності (ГРД).

"Вже 27 березня 2018 року відбудуться наступні співбесіди із суддями, що проходять оцінювання. Комісія рекомендує суддям, стосовно яких здійснюється процедура кваліфікаційного оцінювання на відповідність займаній посаді, демонструвати витримку і стресостійкість", - йдеться у повідомленні прес-служби кваліфікаційної комісії.

У ній також закликали членів ради "продовжувати виконання своїх обов'язків", оскільки ГРД відіграє важливу роль у процесі оцінювання суддівського корпусу країни.

"У зв'язку із зазначеним ВККСУ пропонує Громадській раді доброчесності виконувати покладені на неї законом обов'язки та сприяти оцінюванню суддів шляхом надання ґрунтовних, належним чином оформлених висновків та інформації стосовно суддів України. Для усунення недоліків вже поданих документів ВККСУ надала ГРД додаткові 10 робочих днів", - додали у комісії.

Тим часом у Громадській раді доброчесності нагадали про те, що не змінили власну позицію щодо виходу з процесу кваліфікаційного оцінювання суддів, проте ВККС ігнорує її.

"Вчора Громадська рада доброчесності офіційно заявила про вихід із процесу кваліфікаційного оцінювання суддів. Комісія зробила вигляд, що їй невідомо про заяву ГРД, де чітко заявлено про припинення участі в оцінюванні, і знову дала раді строк для усунення "недоліків" висновків", - йдеться у повідомленні прес-служби ради.

В організації не виключили того, що після відповідної заяви на співбесідах у вівторок члени кваліфікаційної комісії можуть вдатися до звільнення кількох суддів.

"Показово, члени ВККС сьогодні можуть вдатися до звільнення кількох суддів, аби запевнити і суспільство, і міжнародну спільноту в легітимності та ефективності процесу оцінювання суддів. Втім, ймовірно, як тільки медійний розголос вщухне та увага суспільства зменшиться, ВККС продовжить традицію конвеєра та успішно переатестує усіх суддів", - наголосили правозахисники.

Вони також зазначили, що в умовах кваліфікаційного оцінювання в форматі конвеєра таке "символічне жертвопринесення" не матиме жодного сенсу, оскільки решта недоброчесних суддів збережуть посади.

"Вкотре підкреслюємо, що кваліфікаційне оцінювання в форматі конвеєра буде позбавлене будь-якого змісту без встановлення реалістичних строків, забезпечення прозорості процесу і результату та скасування ганебних незаконних норм, які унеможливлюють роботу ГРД", - зазначили у Громадській раді.

Так, у співбесідах 27 березня брали участь троє суддів, стосовно яких Громадська рада доброчесності надала комісії висновки, зокрема, щодо низки суддів надано негативну інформацію.

Нагадаємо, 26 березня Громадська рада доброчесності заявила про вихід з процесу кваліфікаційного оцінювання суддів у межах переатестації. Рішення прийнято членами ГРД одноголосно.

Громадські діячі заявили про те, що процес перетворився на конвеєр, завдяки якому в "оновлених" судах опиняються недоброчесні старі судді. У раді також вказали на спроби "вичавити" правозахисників з процесу оцінки суддів.

У ГРД нагадали про те, що прозорість та участь громадськості є ключовими умовами проведення судової реформи, яка стартувала у вересні 2016 року, коли набули чинності зміни до Конституції України в частині правосуддя та Закону "Про судоустрій і статус суддів". І правозахисники не бажають брати участь у фейковом процесі очищення судової системи від недоброчесних суддів.

Своєю чергою у ВККС заявили про готовність працювати без Громадської ради, але не відмовляються від співробітництв, оскільки від громадських діячів кваліфікаційна комісія отримувала більше інформації для повноцінного й якісного оцінювання суддів.

Детальніше про проблеми реформування судової системи читайте в матеріалі Михайла Жернакова "Судова реформа померла. Хай живе судова реформа?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі