Коли Україна стане членом ЄС - Кулеба запевнив ЄС про незмінність євроінтеграційного курсу України - Політика - dt.ua

Кулеба запевнив ЄС про незмінність євроінтеграційного курсу України

11 вересня, 00:35 Роздрукувати

На думку віце-прем'єра, за економічною слідуватиме й політична інтеграція України і Європейського Союзу.

Кулеба обговорив з Єврокомісією інтеграцію України до енергоринку ЄС і "промисловий безвіз" © Василь Артюшенко, DT.UA

Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба запевнив представників Європейського Союзу, що зовнішньополітичний курс України на інтеграцію до ЄС залишається незмінним.

"Ми рухаємося до Європи, продовжуємо інтеграцію. Ми надзвичайно зацікавлені в економічній інтеграції... Я побачив готовність просуватися вперед з боку ЄС і підтвердив ту ж саму готовність з боку України", - повідомив Кулеба журналістам за підсумками візиту до Брюсселю у вівторок, 10 вересня.

Віце-прем'єр висловив упевненість, що в України є шанси повторити шлях, який пройшли засновники ЄС, і за "об'єднанням економік і людей" слідуватиме й політична інтеграція.

За словами Кулеби, він обговорив з представниками ЄС, інтеграцію України до європейських енергетичного і цифрового ринків.

"Говорили про митницю, про так званоий промисловий безвіз. Потрібно працювати – є бажання європейських партнерів і наше працювати і давати результат", - додав віце-прем'єр.

Він також розповів про хід переговорів з Єврокомісією щодо надання Україні чергового траншу макрофінансової допомоги ЄС. Віце-прем'єр висловив надію, що Україна зможе отримати ці кошти до кінця поточного року.

Читайте також: Кулеба ухилився від прямої відповіді на запитання про роботу над отриманням Україною ПДЧ НАТО

Нагадаємо, 19 лютого 2019 Петро Порошенко підписав закон, що закріплює в Конституції України курс країни в Європейський Союз і НАТО. 21 лютого набули чинності зміни до Конституції щодо стратегічного курсу України на набуття повноправного членства в НАТО та ЄС. Ст. 102 Основного Закону визначає президента України гарантом реалізації стратегічного курсу країни на набуття повноправного членства в ЄС і НАТО.

У своїй статті для DT.UA радник міністра закордонних справ Тарас Качка пише, що крім реалізації наявної програми інтеграції, передбаченої Угодою про асоціацію з ЄС, Україні необхідно наближатися до ЄС і в нових ініціативах. Головне в цьому — не так логіка "наздогнати і перегнати", як прийти до належного рівня синхронізації у ключових політиках ЄС. Наприклад, ринок електронних комунікацій ЄС, до якого Україна може інтегруватись на основі додатку XVII УА. Нам потрібно не лише виконати вимоги, передбачені додатком, а й одночасно з ЄС працювати над пріоритетами Єдиного цифрового ринку ЄС — щодо посилення захисту персональних даних та інших прав споживачів цифрових послуг. Детальніше читайте у матеріалі "Україна 2028 — європейська держава, інтегрована в ЄС" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: Інтерфакс-Україна /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №43-44, 16 листопада-22 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >