Кулеба про конфлікт Клімкіна і Зеленського: Україна не може собі це дозволити

Поділитися
Кулеба про конфлікт Клімкіна і Зеленського: Україна не може собі це дозволити Представник України при Раді Європи порівняв стосунки президента і голови МЗС із подружніми © Олександр Чекменьов / Фокус
Дипломат назвав причиною конфлікту проблеми з комунікацією між МЗС та Офісом президента.

Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба розцінив публічний конфлікт між президентом Володимиром Зеленським і міністром закордонних справ Павлом Клімкіним як проблему комунікації між ними. Дипломат підкреслив, що подібні інциденти задвають серйозної шкоди зовнішньополітичним позиціям держави.

"Я думаю, що ситуація, свідками якого ми стали - це проблема комунікації між двома людьми, і я сподіваюся, що таких проблем більше не буде. Тому що країна не може собі дозволити подібних ситуацій", - заявив Кулеба в інтерв'ю "УНН", опублікованому у вівторок, 2 липня.

Він також зазначив, що взаєморозуміння і узгодженість дій президента і Міністерства закордонних справ є запорукою ефективної зовнішньої політики.

"Згідно з Конституцією України, МЗС і президент - як подружжя. Ми не можемо один без одного. Ми щасливі й ефективні, тільки коли між нами панує повне взаєморозуміння, любов і єдність. Але у нас також немає жодних шансів на розлучення. Тому набагато краще всіляко уникати будь-яких непорозумінь і завжди шукати порозуміння", - пояснив дипломат.

За даними видання "Європейська правда", повернення РФ до ПАРЄ стало частиною великих негласних домовленостей. За цим планом, Захід повертає Росії повноваження в ПАРЄ навіть без жодних винятків. Росія у відповідь знаходить схему звільнення моряків і допускає до анексованого Криму моніторингову місію Ради Європи. І, звичайно, Москва відновлює платежі в бюджет РЄ, де вона вже накопичила борг близько 70 млн євро. Інформацію про ці домовленості підтвердив представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба.

Однак Кремль не надав Україні гарантій повернення моряків і висунув додаткові вимоги, які зводилися до фактичного визнанням російської юрисдикції над анексованим Кримом і територіальними водами України.

Голова МЗС Павло Клімкін у відповідній ноті нагадав росіянам, що Міжнародний трибунал з морського права зобов'язав РФ звільнити моряків і повернути кораблі без будь-яких додаткових умов.

Президент Володимир Зеленський скликав екстрений брифінг, на якому звинуватив Клімкіна у зриві звільнення моряків і висловив обурення, що тест ноти МЗС не був з ним погоджений.

Міністр, у свою чергу, назвав висунуті Росією умови "дипломатичною пасткою", в яку потрапили президент і його команда. З Климкиным погодився спецпредставник Держдепартаменту Курт Волкер, назвавши вимоги Росії проявом неповаги до ООН.

1 липня Клімкін заявив, що йде у "політичну відпустку", з якої не збирається повертатися, поки Верховна Рада не погодить його відставку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі