КСУ почав розгляд справи щодо повноважень ВРЮ призначати суддів - Політика - dt.ua

КСУ почав розгляд справи щодо повноважень ВРЮ призначати суддів

17 лютого, 2011, 10:22 Роздрукувати

Конституційний суд України (КСУ) сьогодні у формі усного слухання розпочав розгляд справи за конституційним поданням 54 народних депутатів щодо конституційності повноважень Вищої ради юстиції призначати суддів на адміністративні посади в судах.

Також автори подання просять КСУ визначитися щодо конституційності окремих положень законів «Про судоустрій та статус суддів», «Про Вищу раду юстиції».

Зокрема, народні депутати просять КСУ дати оцінку: проведенню повторного голосування у разі неотримання кандидатом на обрання суддею безстроково або суддею при вирішенні питання про його звільнення більшості голосів від складу Верховної Ради; повноваженням президента ліквідувати суди загальної юрисдикції і переводити суддів, обраних безстроково, в інші суди; визначенню Державною судовою адміністрацією України кількості суддів у судах.

Окрім цього, автори подання просять КСУ дати оцінку закріпленню за ВРЮ повноважень з перегляду та скасування рішень Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо кандидатів на посаду судді, повноважень щодо відмови у рекомендації на обрання суддею безстроково та притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності.

Суддею-доповідачем у справі призначено суддю Конституційного суду Василя Бринцева.


 

За матеріалами УНІАН

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >