КСУ визнав закон про призначення президентом керівників ДБР і НАБУ неконституційним

Поділитися
КСУ визнав закон про призначення президентом керівників ДБР і НАБУ неконституційним КСУ виніс рішення про конституційність закону про призначення голів ДБР і НАБУ © КСУ / Facebook
Законопроект авторства Зеленського внесений ним в Раду 29 серпня 2019 року

Законопроект Зеленського про зміну Конституції для розширення повноважень президента при призначенні голів ДБР і НАБУ визнаний неконституційним.

Конституційний суд України (КСУ) визнав неконституційним законопроект про закріплення в Конституції права президента призначати глав Державного бюро розслідувань (ДБР) і Національного антикорупційного бюро (НАБУ). Про це РБК-Україна розповіло джерело в суді.

Згідно з висновком, законопроект про призначення президентом України глав ДБР і НАБУ не відповідає ст. 157 і 158 Конституції.

Текст рішення суду буде оприлюднений 17 грудня.

Як відомо, 3 вересня Верховна Рада направила до Конституційного суду прийнятий Радою законопроект Володимира Зеленського, яким пропонувалося закріпити за президентом повноваження щодо призначення керівників НАБУ та ДБР. Проект закону Зеленський вніс до парламенту 29 серпня.

Рішення про прийняття відповідної постанови №1014 / П підтримали 282 народних депутата при мінімально необхідних 226.

Нагадаємо, законопроект №1014 "Про внесення змін до статті 106 Конституції України" передбачає змінити Основний закон для закріплення повноважень Президента утворювати незалежні регуляторні органи, Національне антикорупційне бюро, призначати на посади та звільняти з посад директора Національного антикорупційного бюро та директора Державного бюро розслідувань.

У пояснювальній записці до законопроекту сказано, що він пропонує доповнити статтю 106 Конституції двома новими пунктами – 11-1 і 12-1 і, таким чином, надати Президентові розширені повноваження.

Законопроект також передбачає надати дозвіл Президенту утворювати незалежні регуляторні органи, що здійснюють державне регулювання, моніторинг і контроль за діяльністю суб'єктів господарювання в окремих сферах, призначати на посади та звільняти з посад їх членів у порядку, визначеному законами.

"Прийняття закону сприятиме оптимізації повноважень глави держави у сфері освіти незалежних регуляторних органів, Національного антикорупційного бюро України, призначення на посади та звільнення з посад членів незалежних регуляторних органів, директора Національного антикорупційного бюро України та директора Державного бюро розслідувань", - йдеться в пояснювальній записці.

У 2010 році розширення прав тодішнього президента Януковича разом із змінами в Конституції експерти назвали першим кроком до президентсько-парламентської республіки.

Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради проект закону про внесення змін до Конституції в частині децентралізації. Президентський законопроект №2598 зареєстровано як невідкладний. Його тексту на сайті парламенту ще немає.

Напередодні Зеленський висловив готовність ініціювати внесення змін щодо децентралізації до Основного Закону, так як така вимога міститься в Мінських домовленості.

Незадовго до нормандського саміту помічник президента Андрій Єрмак також повідомляв про наміри Зеленського провести конституційну реформу на догоду "Мінську".

Деякі експерти вважають внесення змін не децентралізацією, а, в своєму роді, підготовкою до федералізації.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі