КСУ "поховав" 65 кримінальних справ НАБУ про незаконне збагачення

Поділитися
КСУ "поховав" 65 кримінальних справ НАБУ про незаконне збагачення Підозрювані й обвинувачені у незаконному збагаченні судді, прокурори, депутати і посадовці уникнуть кримінальної відповідальності завдяки рішенню Конституційного суду © Facebook/НАБУ
У НАБУ заявили, рішення КСУ суперечить зобов'язанням України перед ООН, ЄС і МВФ і є політично вмотивованим.

Національне антикорупційне бюро буде змушене закрити кримінальне провадження стосовно службових осіб, підозрюваних і обвинувачених у незаконному збагаченні через рішення Конституційного суду про визнання статті 368-2 Кримінального кодексу такою, що суперечить Основному Закону. Відновити розслідування НАБУ не зможе, так як закон не має зворотної сили.

"Усі кримінальні провадження в частині, що стосується незаконного збагачення цих осіб, будуть закриті. Так само як і справи, які вже слухаються в суді... Відновити розслідування... у разі повернення відповідної статті КК буде неможливо, адже закон не має зворотної сили. Тому придбане майно по замовчуванню вважатиметься законним, незалежно від джерел його походження", - йдеться в заяві, поширеній прес-службою НАБУ ввечері в середу, 27 лютого.

В Бюро уточнили, що детективи розслідують 65 кримінальних проваджень за фактами незаконного збагачення на суму більш ніж 500 мільйонів гривень. Серед підозрюваних і обвинувачених чимало суддів, прокурорів, народних депутатів, колишніх і діючих керівників органів державної влади, які не змогли пояснити слідству походження свого майна.

У НАБУ вважають, що скасування кримінальної відповідальності за незаконне збагачення "відкриває посадовим особам можливості для зловживань і надає індульгенцію на вчинення ними корупційних злочинів", а також суперечить міжнародним зобов'язанням України.

"Такий крок... є політично мотивованим і суперечить зобов'язанням України за ратифікованою Конвенціэю ООН проти корупції, домовленостями з Міжнародним валютним фондом і Європейським Союзом", - йдеться в заяві.

У Бюро не виключили наявність зв'язку між рішенням КСУ і майбутнім запуском Вищого антикорупційного суду, який розглядатиме кримінальні провадження НАБУ та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

"Страх відповідальності напередодні початку роботи Вищого антикорупційного суду України, який буде розглядати справи... з цією кваліфікацією, включив своєрідні політичні механізми регулювання... Переконані, що такий перебіг подій не відповідає суспільним інтересам і вимогам очищення влади від корупції. Прийняте рішення КС - це крок назад в антикорупційній боротьбі України і крок назустріч реваншу старої системи", - підсумували в НАБУ.

Нагадаємо, 26 лютого українські ЗМІ повідомили, що Конституційний суд скасував статтю Кримінального кодексу про незаконне збагачення. КСУ визнав статтю 368-2 неконституційною і такою, що суперечить принципу презумпції невинності. Рішення було винесено на закритому засіданні Великої палати КСУ. Суддя КСУ Сергій Головатий не підтримав рішення.

Подання до КСУ щодо конституційності статті про незаконне збагачення 12 грудня 2017 року подали 59 народних депутатів – членів фракцій "Народного фронту", "Блоку Петра Порошенка", "Радикальної партії Олега Ляшка". "Опозиційного блоку" та груп "Відродження" і "Воля народу". Їх інтереси в суді представляв депутат від "Народного фронту" Павло Пинзеник.

Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення в Україні запровадили в 2015 році в рамках виконання Плану дій з візової лібералізації ЄС. Ця вимога також було включено в меморандум співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Ст. 368-2 передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 2 до 10 років з конфіскацією майна та забороною обіймати певні посади на строк до трьох років.

НАБУ розслідує понад 60 кримінальних проваджень за статтею про незаконне збагачення. Повідомлення про підозру за ст. 368-2 вручені екс-керівнику ДФС Мирославу Продану першому заступнику голови СБУ Павлу Демчині, міністру інфраструктури Володимиру Омеляну, екс-співробітнику ГПУ Дмитру Сусу, екс-прокурору сил АТО Костянтину Кулику, голові Держаудиту Лідії Гавриловій. Також зареєстровано кримінальні провадження щодо народних депутатів Вадима Рабіновича, Олега Ляшка, Євгена Дейдея, Максима Полякова та інших політиків і посадових осіб.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі