Кравчук радить владі України зустрітися сам-на-сам з Кремлем для завершення війни

Поділитися
Кравчук радить владі України зустрітися сам-на-сам з Кремлем для завершення війни Кравчук вважає, що війна закінчиться тоді, коли з'являться прямі домовленості між Києвом і Москвою. © Андрій Товстиженко, DT.UA
За його словами, мінський формат варто змінити.

Для закінчення війни, яку Росія розв'язала проти України, українській владі потрібно добитися безпосередніх домовленостей з Москвою.

Про це сказав перший президент України Леонід Кравчук в інтерв'ю "Радіо Свобода".

Він зауважив, що існує низка кроків для досягнення миру, які можна об'єднати в одну систему.

"Перше – це домогтися, як би не було важко, і зустрітися на рівні російської та української влади, сам-на-сам. Те, що діється на Донбасі, – це рука Кремля. І поки ми не домовимося з Росією – що ми можемо, що Росія може, що ми не можемо, – ну, скажімо, про територіальну цілісність і суверенітет ми ніколи не можемо говорити, все інше можна обговорювати. Це один із шляхів", – вважає він.

Другий шлях, за словами Кравчука, полягає у зміні "Мінського формату" і наповненні його іншим змістом.

"Я тут бачу або перехід до "будапештського формату", або залишити "мінський", але наповнити його іншими можливостями", – сказав Кравчук.

На думку першого українського президента, формально закінчення російської агресії проти України залежить від президента Володимира Путіна. Але він також звертає увагу на настрої росіян і намагається їх задовольнити.

"Росія 150 років воює, утворилась еліта війни. У них інша філософія – у них немає людини, у них є держава", – переконаний Кравчук.

Він додав, що з такої точки зору існує велика відмінність між Україною і Росією.

"Наша українська система демократично ще не завершена, але ми вимальовуємо потреби людини, долю людини, право людини жити, думати і творити. Це важко дуже переходити до цього, але ми вже ідемо по цьому шляху. Росія не йде поки що, Путін це знає", - сказав Кравчук, зауваживши, що рейтинг російського президента залежить не від економіки.

Він залежить від того, яка Росія сильна і чи її бояться у світі.

"Росія хоче бути країною особливою і нав'язувати людям свої філософські тлумачення", – сказав колишній український президент.

При цьому він додав, що Москва ніколи не погодиться з незалежністю України. Її лише можна змусити змиритися з фактом української незалежності. А це можливо лише з позиції сили. Тому Україні, на думку Кравчука, потрібно розбудовувати свою армію, економіку і інтегровуватися із західними інститутами, такими як НАТО.

Тим часом, колишній заступник генерального секретаря НАТО Александр Вербоу писав у статті для Atlantic Council, що добитися миру в Донбасі цілком можливо. Розрахунки Путіна можуть змінитися після президентських виборів через зростання фінансової і політичної ціни окупації територій сусідньої країни. Зростання тиску Заходу через передачу Україні летальної зброї, а також погрози запровадити нові санкції, може переконати Путіна, що час не на боці Росії і варто відступити в Донбасі. Коли це станеться, сильна миротворча місія ООН буде необхідною.

Зазначимо, що раніше спеціальний представник Держдепартаменту США у справах України Курт Волкер заявив, що США підтримують розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.

Рані міністр закордонних справ України Павло Клімкін висловив упевненість, що якщо у зону проведення АТО не буде введений миротворчий контингент, збройний конфлікт у Донбасі буде заморожений.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі