Кожен десятий законопроект у Раді приймається як закон

Поділитися
Кожен десятий законопроект у Раді приймається як закон Наталія Королевська за два роки ініціювала майже 100 законопроектів, але всі вони залишилися її мріями
За два роки роботи Рада поточного скликання ухвалила більше 500 законів. Половину з них прийняли за ініціативи президента і уряду.

Громадянська мережа ОПОРА підвела основні підсумки діяльності Верховної Ради VIII скликання за два роки роботи.

Як зазначила керівник мережі Ольга Айвазовська, 11% законопроектів із зареєстрованих протягом двох років стали законами. Як і за попередніх скликань, президент і уряд більш продуктивні порівняно з депутатами. 81% ініційованих президентом та 29% урядових законопроектів стали законами. Натомість серед зареєстрованих депутатами законопроектів лише кожен 15-й набув чинності. У розрізі фракцій найменш продуктивними були представники "Опозиційного блоку" (3,6%), а максимальний показник серед колег показали депутати з "Радикальної партії" (13,8%).

Втім, депутати не меншою мірою відповідальні за вироблення поточної політики та оновлення правового поля, ніж уряд чи президент, – з 516 законів, прийнятих поточним скликанням, 51% був розроблений депутатами, відзначили в ОПОРІ.

"Разом з тим 99 народних депутатів, незважаючи на значну кількість ініційованих законопроектів, продемонстрували нульовий показник продуктивності законотворчої роботи протягом двох років, – констатує аналітик ОПОРИ Олександр Неберикут. – Антилідерами є представники "Опозиційного блоку" Наталія Королевська (жоден з 97 законопроектів не став законом), Юрій Солод (79 безрезультативних законопроектів), Дмитро Шпенов (69) та позафракційний Євгеній Мураєв (90). Водночас найпродуктивнішими за два роки стали – Богдан Онуфрик ("Блок Петра Порошенка"), Вікторія Сюмар ("Народний фронт") та Гліб Загорій ("Блок Петра Порошенка")".

У цілому, за даними ОПОРИ, жінки демонстрували дещо вищу продуктивність законотворчої роботи порівняно з депутатами чоловіками, а депутати, обрані за списками політичних партій, виявилися вдвічі продуктивнішими за мажоритарників.

Напередодні спікер парламенту Андрій Парубій заявив, що законодавчі підстави для проведення дострокових виборів у Верховну Раду зараз відсутні. "У парламенті є більшість, уряд працює, ніяких навіть теоретичних передумов нема для оголошення позачергових виборів. Більшість фракцій таку ідею не підтримують", - сказав він. "Парламент зараз працює так, як не працював багато років до того", - додав Парубій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі