Корупція, олігархи і жодних жартів: що західні медіа пишуть про вибори в Україні

Доповнено
Поділитися
DT.UA збирає і оновлює добірку текстів інопреси.

У неділю, 31 березня відбувся перший тур виборів президента України. 7 квітня Центральна виборча комісія оголосила офіційні результати і призначила другий тур на 21 квітня. Результати другого туру оголосять не пізніше 1 травня з публікацією протоколу до 4 травня. До 3 червня новообраний президент має розпочати свою каденцію. Редакція "Дзеркало тижня. Україна" збирає публікації про українські вибори в ключових західних газетах, журналах, агентствах, телеканалах та аналітичних центрах.

Польське видання журналу Newsweek пише, що в другому турі виборів президента України олігарх Ігор Коломойський може поставити Порошенку мат або перекинути шахівницю. Поки Порошенко бореться за виживання перед другим туром, Зеленський продовжує виступати. Режисер - олігарх Коломойський. Він приїде в Україну, коли Порошенко піде. Тоді він стане першим серед олігархів, буде керувати президентом і здавати карти в Україні.

Французький філософ Бернар-Анрі Леві після зустрічі з Володимиром Зеленським написав в колонці для The Wall Street Journal, що комік більше, ніж його карикатура і не є тим популістом, якого він критикував за день до зустрічі. Однак Леві вважає, що Порошенко заслуговує більшого, ніж звільнення за примхою історії.

Газети The New York Times, The Washington Post і агентство Associated Press пишуть, що війна в Донбасі перед виборами розділила молодь по обидві сторони лінії фронту. Через п'ять років після початку збройного конфлікту на сході України, лінія фронту між урядовими силами і підтримуваними Росією бойовиками стала фактичним кордоном, відрізавши покоління нових виборців від президентських виборів. Лише ті, хто покинув свій дім на сході, щоб жити в районах під контролем уряду, зможуть проголосувати за нового президента України.

Агентство Associated Press, газети The New York Times і Washington Post пишуть про те, що поставлено на карту президентських виборів в Україні. Незалежно від того, хто переможе, вибори стануть важливим тестом відданості України впорядкованій демократії. Змучена корупцією, страждає від війни з підтримуваними Росією бойовиками, залежить від допомоги міжнародних організацій на мільярди доларів, Україна ставить жорсткі завдання перед своїм наступним президентом. Автори виділяють кілька категорій українських реалій: корупція, Росія, якість життя, економіка і демократія і намагаються розібратися в тому, що кожен з ключових кандидатів поставив на карту.

Агентство Reuters пише, що Петро Порошенко зіткнувся із засудженням виборців через те, що хотів спочатку здатися людиною слова, але не виконав деяких своїх обіцянок. Проводячи президентську кампанію ще в 2014 році, Порошенко недвозначно висловився про те, що він зробить зі своїм кондитерським бізнесом, якщо буде обраний: "Я продам". П'ять років по тому він так і не продав бізнес. Автор пише, що українці, які голосують на президентських виборах у неділю, повинні вирішити, чи переважує рішучий захист Порошенком їх нації ці інші міркування.

Агентство Reuters пише, що Захід турбується про непередбачуваність, яку може принести президентство Зеленського. Хоча в самій Україні лише 9% громадян довіряють своєму національному уряду, що є найнижчим показником серед виборців у всьому світі. Українці повинні вирішити, чи настільки вони ситі по горло існуючими політиками. З рухом Зеленського на президентських виборах Україна переживає хвилю народного невдоволення, подібного до того, яке в Італії призвело до влади популістський "Руху п'яти зірок" і президента США Дональда Трампа в його офіс.

Газета The New York Times і інформаційне агентство Reuters пишуть, що перша трійка кандидатів в президенти не зможе ефективно реформувати Україну. Західні покровителі України побоюються, що наступний президент країни може виявитися таким, що не хоче або нездатним прискорити реформи, на які вони витратили п'ять років, вкладаючи гроші, хто б не переміг на виборах. Україна є сполучною ланкою конфронтації між Заходом і Росією. Захід як і раніше готовий захищати Україну. В ідеалі ЄС хотів би бачити Україну стабільною демократією, що підкоряється верховенству права і здатною захистити себе від Росії.

Газета The Washington Post пише про те, що у дивній президентській гонці в Україні один кандидат шукає дружину. І хоча шанси на перемогу Ігоря Шевченка в кращому випадку малоймовірні, він буквально перетворив свою кампанію в шоу знайомств, на політичний випуск "Холостяка". Межі між реаліті-шоу і політикою стають все більш розмитими в усьому світі. Тепер їх активно стирають і в Україні. Безтурботний підхід Шевченко маскує більш цинічну політичний порядок денний. Шевченко, можливо, не самий зухвалий в гонці за зміщення діючого президента Петра Порошенка. Володимир Зеленський, - комік, єдиний політичний досвід якого, це роль президента України в популярному телесеріалі. Інший кандидат, зареєстрований під ім'ям Юрій Тимошенко, - явна спроба відібрати голоси в Юлії Тимошенко.

Агентство Reuters пише, що в тіні війни українці прагнуть проголосувати за мир. Порошенко зробив протистояння Росії центральним напрямком того, що стало жорсткою політичною битвою за переобрання. Він прийшов до влади в 2014 році, пообіцявши закінчити війну в протягом декількох тижнів і в кінцевому підсумку привести Україну до НАТО. Його два головні конкуренти Тимошенко і Зеленський - кажуть, що будуть підходити до мирних переговорів по-різному, залучаючи США і інші країни сідати за стіл. Але неясно, чи будуть вони міняти статус-кво.

Агентство Bloomberg пише, що корупція з'їдає Україну і може перетворити коміка у президента, а терпіння серед тих, хто підтримує країну, вичерпується. Вплив клептократії на Україну важко переоцінити і сьогодні Україна може замінити Молдову, як найбіднішу країну Європи. Загрозливі масштаби корупції залишили Україну непривабливою для інвесторів і вразливою для маніпуляцій Росії в період зростаючої напруженості між Москвою і Заходом.

Журнал The Economist пише, комік може стати президентом і це не смішно. Оглядачі називають трагікомедією українських виборів те, що у Зеленського немає політичного досвіду, зате він грав президента в серіалі. Українці розчаровані постреволюційним керівництвом. Опитування показують, що українці не довіряють власному парламенту більше, ніж російським ЗМІ, які транслюють пропаганду для розпалювання конфлікту.

Журнал Politico пише, що ще один термін Порошенка увічнить олігархічну систему в Україні. Суспільне невдоволення навколо українського президента дуже велике. Порошенко не є "останньою надією" на майбутнє України і якщо інші кандидати переможуть, країна не обов'язково стане жертвою впливу Путіна.

Телеканал BBC вийшов з сюжетом про те, що Зеленський, Тимошенко і Порошенко не реформують України. В кінці березня Україна обере наступний напрямок – вибір між ворогуючими олігархами і провідними кандидатами у президенти. Зеленський перевернув українську політику з ніг на голову, але це сталося завдяки безсоромно стертій межі між вигадкою і фактом. Люблячи Зеленського, олігарх Коломойський не зупиняється перед фліртом з кандидатом Юлією Тимошенко.

Агентство Bloomberg пише, що популіст президент Бразилії надихає Зеленського, який орієнтується на електорат, налаштований проти істеблішменту, як популісти, які масово з'явилися в інших країнах Європи та за її межами. Зеленський прагне перетворити свою швидку популярність у створення більш широкої політичної бази, плануючи створити свою партію до парламентських виборів наприкінці цього року.

Оглядач Леонід Бершидський для Bloomberg пише, що однією з проблем, що ускладнюють президентські вибори в Україні наприкінці березня, є те, що ніхто, включаючи соціологів, не знає, скільки людей все ще живе в країні. Хвилі українців емігрували, і підрахувати їх нелегко, а офіційна статистика оманливо деталізована.

Американський аналітичний центр Atlantic Council пояснив, чому президентство Зеленського стало б катастрофою для України. Коли Путін піде і якщо Росія відмовиться будувати імперію, українці отримають повне право обрати клоуна своїм президентом. Однак до цього часу вони повинні розуміти, що керувати країною в сучасному небезпечному світі - не жарт.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі