Королева Швеції Сільвія: «Світ вірить, що ви доб’єтеся того, чого прагнете»

Поділитися
— Я була в Україні давно, ще у 1978 році, і пам’ятаю, що люди тоді не всміхалися, були похмурі й замкнені...

— Я була в Україні давно, ще у 1978 році, і пам’ятаю, що люди тоді не всміхалися, були похмурі й замкнені. А сьогодні я бачу надію в очах українців, вони чекають змін на краще і вірять у своє майбутнє, — таке враження справили кияни на Її Величність королеву Швеції Сільвію, яка разом зі своєю донькою принцесою Мадлен на кілька днів прибула до столиці України.

Королева Сільвія опікується благодійними фондами, що покликані допомагати знедоленим дітям, підтримувати молодих мам, які з певних причин опинилися на вулиці й не мають засобів для існування. Зокрема під її патронажем здійснює свою багатогранну діяльність Всесвітній дитячий фонд, який у Києві фінансує проект «Профілактика відмов від дітей, народжених ВІЛ-позитивними матерями», більше відомий — як «Мама+». За офіційною статистикою, в Україні понад 14 тисяч малюків народилися з ВІЛ-інфекцією, ще майже 5 тисяч чекають на уточнення цього страшного діагнозу, але, на жаль, здебільшого він підтверджується. Ця епідемія прокотилася не тільки містами, а й селами, де ні медики, ні батьки не знають, як доглядати й лікувати таких дітей. На жаль, кожна п’ята мама, дізнавшись про діагноз малюка, відмовляється від нього ще в пологовому будинку. Страшно думати, яке майбутнє чекає на хворого сироту. Здавалося б, це наші проблеми, і вони мало кого непокоять у світі. Однак гостя по-королівському гарно відповіла на запитання про мету свого візиту :

— Мабуть, в усіх країнах є такі мами, які зі своїми дітьми залишаються просто неба, вони дуже неохоче йдуть на контакт із представниками державних організацій, хоча не мають змоги забезпечити себе і дитину всім необхідним, у тому числі й ліками. Їм конче потрібна підтримка і всіляка допомога. Оскільки я раніше бувала в Україні, а згодом почула про її проблеми у Вільнюсі на конференції, присвяченій проблемам ВІЛ/СНІДу, то, коли вони до нас звернулися, не вагаючись вирішила підтримати проект «Мама+». Адже це добра нагода допомогти і дітям, і мамам.

Сьогодні завдяки цій підтримці понад 300 українських мам виховують своїх малюків, жодна з них не відмовилася від дитини, дізнавшись про діагноз ВІЛ-інфекція. Певно, кожна з них хотіла б зустрітися з поважними гостями, однак , згідно з програмою, такої честі удостоїлися лише дві мами. Сподіваюся, що спілкування з королевою Сільвією їх зачарувало так само, як і всіх учасників круглого столу. Хоча зустрічі з коронованими особами завжди мають відповідати протоколові, щирість королеви розвіяла ауру офіційності. Оскільки спілкування відбувалося у приміщенні одного з центрів соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді у малопрезентабельному районі Старої Дарниці, то телевізійники поцікавилися у Її Величності, чи сподобалося їй у Києві, чи були якісь негативні враження. ( Після величного Стокгольма наша стара Дарниця з її розбитими дорогами, безперечно, справляє незабутнє враження.) На жаль, Києва гості ще не бачили, а щодо негативу: «Не мені відповідати на це запитання, — усміхнулася королева. — Я хочу бути чесною».

Всім відомо, що королева Швеції славиться своєю вродою, її доньку також вважають однією з найвродливіших принцес Європи. Тож, на думку представників нашої преси, природним було запитання щодо секретів королівської краси.

— Я дуже багато подорожую і бачу знедолених та бідних людей, знаю, що діти потерпають від сексуального насильства, потрапляють у тенета торговців людьми. Коли є змога допомогти цим людям, зробити їхнє життя кращим — це найбільша нагорода. Я рада, коли бачу, що дитина всміхається, у неї з’явилося майбутнє. Сподіваюсь, я відповіла на ваше запитання?..

Як стало відомо, Всесвітній дитячий фонд надасть фінансову підтримку пілотному проекту по створенню та утриманню центру захисту безпритульних дітей «Наші діти», який буде зведено у столиці. За словами авторів цього проекту, гроші на його створення збираються протягом десяти років, і тільки тепер з’явилася надія, що він буде реалізований.

Як відомо, у Швеції турбота про дітей — у числі державних пріоритетів. Завдяки цьому там значно підвищилася народжуваність, багато сімей уже виховують не одного, як раніше, а двох або й трьох малюків. Рівень дитячої смертності, який останнім часом у Європі має тенденцію до зростання, тут найнижчий у світі — 3 випадки на 1000 народжених живими, тоді як у нас — більше десяти. Можливо, шведи так піклуються про дітей ще й тому, що перші особи королівства подають гідний приклад. Хоча у програмі зустрічі з королевою Сільвією були заявлені перша леді Катерина Ющенко і мер Києва Леонід Черновецький, на жаль, їх не було. Певно, на берегах Дніпра зовсім інакше трактується питання краси…

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі