Конституційний суд готується прийняти рішення щодо кваліфоцінювання суддів – ЗМІ

Поділитися
Конституційний суд готується прийняти рішення щодо кваліфоцінювання суддів – ЗМІ Рішення планують ухвалити 21 вересня © JanPietruszka / Depositphotos
За даними журналістів, проєкт рішення представлять суддям вже сьогодні, його ухвалять 21 вересня.

Конституційний суд України готує рішення про скасування кваліфікаційного оцінювання суддів, повідомляє LB.ua із посиланням на власні джерела.

Якщо суд визнає процедуру неконституційною, проводити оцінювання щодо суддів, які не пройшли його, буде незаконно, наголосив у розмові з журналістами їх співрозмовник.

Крім того, КСУ планує зрівняти у статусах суддів "старого" Верховного суду і Верховного суду, створеного в результаті судової реформи, розпочатої за п'ятого президента України Петра Порошенка.

Згідно з рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС), суддів "старого" суду, які не пройшли конкурс до Верховного суду України, повинні були перевести до апеляційних судів, а в разі незгоди – звільнити.

У жовтні 2016 року судді "старого" ВСУ звернулися до Конституційного суду з поданням про "неконституційність" окремих положень закону "Про судоустрій і статус суддів". У ньому судді вказали на неможливість ліквідації "старого" суду.

"Проєкт рішення повинен бути представлений на ознайомлення суддів сьогодні, 2 вересня. Планується, що рішення буде прийнято до 21 вересня, коли у трьох суддів КС, зокрема у голови суду Наталі Шаптали, закінчуються повноваження", - йдеться в матеріалі.

За даними співрозмовника журналістів, судді Конституційно суду, з якими проводилися переговори про визнання оцінювання неконституційним, фігурують у записах Національного антикорупційного бюро (НАБУ), зроблених в Окружному адміністративному суді Києва.

Нагадаємо, із 2700 суддів, які пройшли оцінювання у ВККС (це майже половина всіх діючих суддів, оцінювання решти триває), до звільнення рекомендували трохи більше 150 осіб і лише 16 (0,5%) звільнили за результатами оцінювання.

Інші "забраковані" Громадською радою доброчесності або продовжують працювати, або ж пішли у почесну відставку з довічним грошовим забезпеченням. При цьому чверть суддів нового Верховного суду – це особи з негативними висновками ГРД.

Докладніше про проблеми судової реформи читайте у статті Романа Куйбіди "Як зупинити корозію правосуддя" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі