Конституційний суд Чехії підтримав власника готелю в Остраві у позиції по Криму

Поділитися
Конституційний суд Чехії підтримав власника готелю в Остраві у позиції по Криму Чехія вважає анексію Криму кричущим беззаконням © РИА Новости
Голова Конституційного суду не погодився з вердиктом своїх колег.

Конституційний суд Чехії підтримав власника готелю в Остраві, який вимагав від громадян Росії письмово підтверджувати свою незгоду з анексією Криму.

Один тільки голова КС Павло Рихетський висловив свою незгоду з таким вердиктом, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Radio Praha.

24 березня 2014 року власник чотиризіркового готелю Brioni Boutique Hotel Томаш Крчмарж вивісив оголошення про те, що через анексію Росією Криму громадян РФ тут приймати не будуть. Через кілька днів, однак, він змінив умова: громадян Росії готель буде поселяти тільки у випадку, якщо вони письмово заявлять про засудження окупації Криму.

Чеська торгова інспекція тоді вирішила, що такий підхід є дискримінацією і оштрафувала Крчмаржа на 50 000 крон (приблизно 2000 євро).

Пройшовши цілий ряд успішних і неуспішних судових розглядів у різних інстанціях, Томаш довів справу до Конституційного суду, який нещодавно постановив, що в діях готелю немає дискримінації.

В обґрунтування свого вердикту судді КС повідомляють, що Brioni Boutique Hotel, заздалегідь попередивши про обмеження, що стосуються проживання, повів себе передбачувано. Будь-який потенційний клієнт може вибрати, прийнятні для нього умови. Крім цього, як пояснили представники КС "центр Острави рясніє десятками інших об'єктів для тимчасового проживання, тому труднощів з пошуком альтернативи у потенційних клієнтів виникнути не повинно".

"Отже, що передбачувана дискримінація дозволена, а заборонена лише непередбачувана дискримінація? Насамперед, не можна вважати правдою те, що нібито не принизливо у рамках "споживчих" відносин суб'єктів вимагати від клієнта письмове підтвердження про згоду чи незгоду з політикою своєї держави. Неправда і те, що допустима дискримінація на основі громадянства. Це принцип колективної провини, який взагалі в такій справі не застосовується", – прокоментував Павло Рыхетский.

На його думку, вердикт йде врозріз з елементарними принципами правової держави. Справу повернуто на новий розгляд у Верховний адміністративний суд.

Рихетський вважає, що справою можуть зайнятися європейські суди, тому щов ході його розгляду чеські судді виходили також з узгоджених принципів та європейського права, в тому числі що стосуються міжнародно-правових стандартів у сфері недопущення дискримінації. Вищий адміністративний суд (NSS), на його думку, повинен звернутися до Європейського суду у Люксембурзі.

Суддя-референт Конституційного суду Войтех Шимичек аргументував прийняття постанови тим, що "ці заходи були продиктовані безпосередньою реакцією з боку готеля на однозначне порушення міжнародного права. Зрештою, дії відповідача перебували у відповідності з чеською зовнішньою політикою і політикою міжнародних організацій". КС у той же час допускає, що "форма вираження позиції по Криму могла бути іншою, але це, тим не менш, не було суттю розгляду".

Дипломат, юрист-міжнародник Максим Кононенко у своїй статті для DT.UA пише, що російська окупація Криму - це надовго. На його думку, щоб надовго не перетворилося на назавжди, Україна повинна протиставити російському агресору послідовну, системну та консолідовану політику невизнання, розраховану на далеку перспективу.

Докладніше про необхідність активізації зусиль у цьому напрямку читайте в статті Максимам Кононенка "П'ять років окупації Криму: у пошуках політики невизнання" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі