Конкурси на посади заступників голови ДБР оголошені незаконно – заява громадських організацій

Поділитися
Конкурси на посади заступників голови ДБР оголошені незаконно – заява громадських організацій Правозахисники і антикорупціонери закликали Венедіктову «не починати свій шлях на посади з порушення Закону» © ДБР
Потенційні кандидати, які не зібрали пакети документів завчасно, не встигнуть зробити це в строки проведення конкурсу.

На сайті Державного бюро розслідувань 29 грудня опублікували інформацію про початок конкурсу на посади заступників директора ДБР. Термін подачі документів – з 30 грудня по 3 січня. Громадські правозахисні та антикорупційні організації наполягають на незаконності конкурсу та вимагають його скасування.

"Для збору і подачі всього пакету документів надано лише три робочих дні, якщо враховувати день публікації. Такі терміни є малореальними й унеможливлюють подачу документів кандидатами, d яких не було мали заздалегідь готового пакету документів. Крім того, вищевказана інформація фактично прихована на сайті ДБР, адже знайти його можна лише після ретельного пошуку в розділах сайту", - йдеться в заяві, опублікованій на сайті "Фундації DEJURE" в п'ятницю, 3 січня.

Автори заяви зазначають, що Порядок проведення конкурсу для призначення на посади в ДБР передбачає публікацію інформації про проведення конкурсу не пізніше 15 днів до завершення прийому документів.

"Отже, 15-денний термін сповіщення про конкурс порушено. Згодом керівництво ДБР заявило, що вищезазначений Порядок недійсний, оскільки директор затвердив новий. Однак цей новий порядок відсутній на офіційному сайті ДБР", - сказано в заяві.

Її укладачі вимагають скасувати конкурсу і закликають т. в. о. директора ДБР Ірину Венедіктову "не починати свій шлях на посади з порушення Закону".

"Непрозорий процес відбору керівництва може свідчити про відсутність політичної волі до незалежного та підзвітної функціонування Бюро, ставить під сумнів будь-які розслідування, що проводяться ДБР", - підсумували представники організацій.

Заяву підтримали "Фундація DEJURE", Всеукраїнське об'єднання "Автомайдан", Statewatch, Центр суспільного моніторингу та досліджень, Благодійний фонд "Схід-SOS", "Харківський антикорупційний центр", "Медійна ініціатива за права людини", Громадська організація "Сім'я Героїв Небесної Сотні", "Рух ЧЕСНО" і "Центр протидії корупції".

Нагадаємо, наприкінці 2019 року завершився перший етап реформи органів прокуратури, і вже 2 січня 2020 року, замість ліквідованої Генеральної прокуратури України почав працювати новий Офіс Генерального прокурора.

ДБР отримало у спадок всю підслідність Генпрокуратури, включно зі злочинами чиновників, суддів, прокурорів, правоохоронців, а також військовослужбовців. Надпотужний правоохоронний "монстр" може переслідувати навіть керівництво НАБУ і САП. Інакше кажучи, контроль над ДБР в недоброчесних політичних руках може значно ускладнити життя як політикам, так і антикорупційних органів. Проте поки не ускладнив, переважно із-за неефективного керівництва цією установою. Плацдарм його неефективності закладений ще в ході прийняття профільного Закону про ДБР.

27 грудня президент Володимир Зеленський звільнив Романа Трубу з посади директора ДБР. Виконуючою обов'язки стала Ірина Венедіктова.

24 грудня Зеленський підписав закон "Про внесення змін до закону України "Про Державне бюро розслідувань", який передбачає перезапуск відомства, зокрема призначення нового керівництва.

Згідно з документом, президент призначає нового директора ДБР за поданням конкурсної комісії, без подання прем'єр-міністра України.

Детальніше про те, як скандал з прослуховуванням в ГБР і вскрывшимися неприємними подробицями вплинув на позиції Романа Труби і відбилася зміна влади на поведінку правоохоронців в цілому читайте в матеріалі Олександра Леменова "ДБР: реквієм за "правоохоронною" мрією" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі