Комітет ВР запропонував відхилити законопроект про пенсійну реформу - Політика - dt.ua

Комітет ВР запропонував відхилити законопроект про пенсійну реформу

4 лютого, 2011, 12:35 Роздрукувати

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці пропонує парламенту відхилити проект Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», поданий Кабінетом міністрів України.

Відповідне рішення комітет прийняв на своєму засіданні 2 лютого.

Народні депутати - члени комітету на своєму засіданні прийняли рішення звернутися до Верховної Ради України з пропозицією відхилити проект Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», до президента України Віктор
а Януковича з проханням взяти під особистий контроль виконання плану дій уряду щодо проведення економічних реформ на 2010-2014 рр. «Благополучне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» в частині проведення заходів, пов'язаних із пенсійною реформою, а також внести пропозиції щодо кадрових змін в Міністерстві соціальної політики, зокрема, розглянути питання про відповідність займаній посаді першого заступника міністра соціальної політики Василя Надраги. Про це повідомляє медіа-центру ФПУ.

Члени комітету мотивували своє рішення тим, що уряд не врахував спільних напрацювань трьох Сторін соціального діалогу та наукових установ. У комітеті констатують, що комплекс запропонованих у законопроекті заходів не вирішує проблеми фінансової стабілізації солідарної системи пенсійного страхування.

Народні депутати - члени комітету наполягають, що пенсійна реформа повинна здійснюватися на системній основі, перевірен
ій досвідом інших країн і адаптованій до українських умов, а саме: соціальної справедливості, прийнятності, розуміння та підтримки реформи широкими верствами населення; свободи вибору, підвищення зацікавленості і відповідальності громадян за свій добробут у старості; сприяння зростанню національних заощаджень та економічному розвитку країни; захищеності від політичних ризиків.

«Підсумовуючи викладене, слід зазначити, що без створення належних передумов неможливо побудувати ефективну і справедливу пенсійну систему, забезпечити ефективний захист права людини на пенсійне забезпечення. Правове регулювання пенсійної реформи має здійснюватися виключно на основі положень Конституції і законів України. При цьому досягнутий рівень пенсійного забезпечення не повинен бути зменшений. У той же час, у законодавстві має бути закріплен
ий ефективний механізм реалізації цих гарантій і відповідальність за їх недотримання», - йдеться у повідомленні медіа-центру ФПУ.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >