Комітет Ради схвалив законопроект "Про медіа" до голосування в першому читанні

Поділитися
Комітет Ради схвалив законопроект "Про медіа" до голосування в першому читанні Законопроект "про медіа" може створити правовий хаос, переконаний Юрист Інституту масової інформації Алі Сафаров © Андрій Товстиженко, DT.UA
Суперечливий законопроект про медіа відправлять на голосування в Раду.

Комітет Верховної Ради з питань свободи слова більшістю голосів представників фракції "Слуга народу" підтримав законопроект "Про медіа" (№ 2693) і рекомендував парламенту прийняти його у першому читанні.

Голова Асоціації правовласників і постачальників контенту Наталія Клітна звернула увагу у ході обговорення на те, що обов'язок блокування сайтів в разі відповідного рішення суду покладається на інтернет-провайдерів: "Доцільніше було б залишити блокування на рівні хостерів та постачальників доменних імен". Також, за її словами, у законопроекті нечітко виписані норми щодо мовних квот для іноземних каналів: "чи поширюється на них норма 75%?".

У відповідь співавтор законопроекту та членкиня комітету Тетяна Циба сказала, що при написанні цього документа свідомо не змінювали законодавство за квотами і перенесли в нього положення закону про мову. Що стосується інших пропозицій вона зазначила: "Всі на стадії опрацювання".

Юрист Інституту масової інформації Алі Сафаров пропонував комітету повернути законопроект на доопрацювання, оскільки вважає, що в разі його прийняття в першому читанні концептуальні питання вже неможливо буде вирішити.

"У першу чергу це стосується сфери дії закону. Чи підпадатиме "Українська правда" під визначення медіа? А блог Шарія? І таких питань буде дуже багато. Відсутність чітких критеріїв робить неможливим чітке застосування законодавства та унеможливлює чітке розуміння того, хто саме підпадає під обмеження. Це неможливо виправити, тому що це концептуальна проблема всього законопроекту", - підкреслив він.

На його думку, прийняття законопроекту створить правовий хаос.

Депутат від "опозиційної платформи - За життя" та член Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Юрій Павленко висловив думку, що новий законопроект може стати інструментом для встановлення цензури.

Нагадаємо, 17 січня Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував парламенту прийняти за основу законопроект № 2693 "Про медіа".

Новий законодавчий акт повинен стати комплексним документом, який прийде на зміну кільком медійним законам: про телебачення і радіомовлення, про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні, про інформаційні агентства, про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення, про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі