У Раді рекомендували відновити виплати чорнобильцям - Політика - dt.ua

Комітет Ради рекомендував відновити пільги чорнобильцям

10 грудня, 2019, 21:14 Роздрукувати

В законах про державний бюджет на 2018-2019 роки видатки на виплати передбачені не були.

У бюджеті раніше не були передбачені видатки для пільг чорнобильцям © Василь Артюшенко, DT.UA

Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів пропонує Кабінету міністрів України розробити проекти законів про відновлення пільг і виплат громадянам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, та учасникам війни, особам, на яких поширюється дія закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту "та осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною. Про це повідомляє інформаційне управління Апарату ВРУ.

Так, комітет у порядку контролю розглянув питання "Про стан виконання рішень Конституційного Суду України".

За останні два роки було прийнято низку рішень КСУ, які визначають ті законодавчі акти, які приймалися протягом декількох років, неконституційними і, відповідно, відновлюють ті соціальні гарантії і норми, які діяли до внесення змін.

"зокрема, це рішення Конституційного суду щодо закону "Про статус ветеранів війни та гарантій їх соціального захисту", тобто учасників війни. Також є рішення Конституційного суду щодо ветеранів праці, питання їх пенсійного забезпечення. Рішення Конституційного суду щодо відновлення пільг, компенсацій і гарантій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", - зазначено в повідомленні.

У Міністерстві соціальної політики підкреслили, що в законах про державний бюджет на 2018-2019 роки видатки на виплати вище зазначеним категоріям осіб передбачені не були.

Так, за результатами обговорення учасники засідання запропонували ВР прискорити розгляд низки соціальних законопроектів, спрямованих на забезпечення виконання рішень КСУ шляхом прийняття законів, які відновлять пільги і компенсації громадянам, постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС і соціального захисту учасників війни, членів сімей загиблих та осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

"Учасники засідання також пропонували уряду на виконання рішень Конституційного суду України розробити та подати на розгляд Верховної Ради проекти законів, які відновлять пільги і компенсації громадянам, постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС, та учасникам війни, особам, на яких поширюється дія закону" Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту "та осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, які були скасовані Законом № 76-VIII", - зазначено у повідомленні парламенту.

Читайте також: Пільги для ветеранів: риба чи вудочка?

Законопроект про державний бюджет України на 2020 р. передбачає зменшення витрат на соціальний захист, охорону здоров'я та освіту.

Детальніше про проблеми соціального захисту громадян читайте у статті Алли Котляр "заступник Міністра соціальної політики Олег Коваль: "Немає бажання ремонтувати проблемні місця. Ми хочемо побудувати щось нове"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >