Клімкін розповів, як Росія планує скористатися введенням миротворців в ОРДЛО

Поділитися
Клімкін розповів, як Росія планує скористатися введенням миротворців в ОРДЛО Голова МЗС озвучив загрози реалізації російського сценарію введення миротворців у Донбас
У той же час, міністр висловив упевненість, що позбутися від окупаційної адміністрації в Донбасі без введення миротворців не вдасться.

Росія планує використовувати початковий етап розгортання миротворчого контингенту в ОРДЛО, щоб змусити Київ піти на політичні поступки, а потім спровокувати подальшу дестабілізацію, заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін.

"Логіка Росії в питанні миротворчої місії полягає в тому, щоб дати старт місії, а потім вичавлювати з нас політичні кроки, які призведуть до дестабілізації", - повідомив очільник українського зовнішньополітичного відомства в ефірі телеканалу ICTV у понеділок ввечері, 19 лютого.

Щоб уникнути цього, українська сторона наполягатиме на розміщення миротворців на всій території ОРДЛО.

"Росія має вийти, а миротворці - зайти. Всі інші опції – це заморожування", - підкреслив міністр, додавши, що з виведення російських окупаційних формувань з Донбасу має супроводжуватися евакуацією окупаційної адміністрації.

"Якщо не ввести миротворчий компонент у Донбас, то вибити окупаційну адміністрацію буде неможливо", - пояснив Клімкін.

Глава МЗС також заявив, що розгортання миротворчої місії в ОРДЛО займе не менше півроку.

Нагадаємо, що колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен підготував доповідь, у якій оцінив деталі, перспективи та можливості миротворчої місії в Донбасі. Так, кількість миротворців у контингенті він визначив у 24 тисячі чоловік, а серед країн-учасниць були названі такі, як Швеція, Бразилія і Білорусь.

Білорусь підтвердила бажання відправити військових у ОРДЛО у складі миротворчого контингенту ООН. Готовність взяти участь у миротворчій місії також висловили Швеція і Фінляндія – нейтральні держави, які не є членами НАТО.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін зазначив, що не згоден з деякими положеннями так званої "доповіді Расмуссена" про формат миротворчої місії в Донбасі, але в цілому оцінює його як "гідний".

Раніше спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер заявив, що США підтримують розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.

Росія, у свою чергу, категорично не хоче пускати миротворців схід від лінії розмежування.

Докладніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі