Клімкін розповів, чого Україна очікує від переговорів "четвірки" в Берліні

Поділитися
Клімкін розповів, чого Україна очікує від переговорів "четвірки" в Берліні
Перед зустріччю глав МЗС у Берліні ситуацію по телефону обговорили канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Петро Порошенко.

Україна наполягає на необхідності створення міжнародної місії для контролю за виконанням Мінських угод, прогрес в області обміну військовополоненими та надання повного доступу місії ОБСЄ для контролю за відведенням важкого озброєння.

Про це на зустрічі "нормандської четвірки" в Берліні заявив глава МЗС України Павло Клімкін, повідомив посол України в Німеччині Андрій Мельник.

"На переговорах "нормандської четвірки" Україна наполягає на необхідності прогресу в області обміну військовополоненими. Крім того Україна рішуче виступає за необхідність створення міжнародної місії для контролю за виконанням мінських домовленостей", - додав Мельник.

Також Клімкін заявив про необхідність забезпечити повний доступ місії спостерігачів ОБСЄ, щоб перевірити висновок важких озброєнь.

Приймаючий зустріч глава МЗС Німеччини Штайнмайер перед її початком попередив, що переговори будуть довгими, передає Deutsche Welle.

"Дуже жорстка розмова в нормандському форматі", - так охарактеризував переговори Мельник на своїй сторінці в Twitter.

Раніше було заявлено, що на цій зустрічі, на відміну від попередніх, в основному будуть обговорюватися не військові, а політичні аспекти перемир'я. Зокрема, Штайнмайер заявив, що наполягає на переході до етапу проведення виборів у Донбасі як наступного етапу реалізації мінських домовленостей.

Перед зустріччю на рівні міністрів відбулися консультації експертної групи, що складається з представників чотирьох країн.


До початку зустрічі глав МЗС "четвірки" відбулася телефонна розмова президента України Петра Порошенка з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, повідомила прес-служба глави держави.

Сторони висловили сподівання на результативність проведення зустрічі міністрів закордонних справ країн "нормандської четвірки" в Берліні і домовилися продовжити діалог за її результатами.

"Необхідно створити всі умови для надходження гуманітарної допомоги для постраждалих, які мешкають в Донецькій та Луганській областях, зокрема тієї, що надходить за сприяння Міжнародного Комітету Червоного Хреста", - підкреслили співрозмовники.

Порошенко також закликав збільшити чисельність моніторингової місії ОБСЄ і посилити її технічно для верифікації порушень припинення вогню і відведення техніки.


Результати, про які домовляться міністри в ході зустрічі, стануть головною темою обговорення на саміті "Великої сімки", який розпочнеться у вівторок (14 квітня) в німецькому місті Любек в рамках головування ФРН в G7.

Мінські домовленості були погоджені на саміті 11-12 лютого лідерами Німеччини, Франції, України і Росії у форматі "нормандської четвірки" та підписані членами тристоронньої контактної групи. Комплекс заходів щодо виконання мінських угод передбачає припинення вогню, відведення важких озброєнь, а також політичний, економічний і гуманітарний врегулювання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі