Клімкін назвав підводні камені майбутнього "нормандського саміту"

Поділитися
Клімкін назвав підводні камені майбутнього "нормандського саміту" Від цих переговорів залежить майбутнє України © twitter.com/MelnykAndrij/
Західні учасники переговорного процесу можуть спробувати нав'язати Києву невигідні Україні рішення

Чим ближче саміт, запланований на 9 грудня,тим тривожніше стає на душі українців. Політики, зокрема, побоюються, що Україні будуть намагатися нав'язати домовленості, які йдуть врозріз з національними інтересами нашої країни.

Про це в коментарі Укрінформу сказав ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"Я останнім часом мав можливість говорити і з французами, і з німцями, і в Брюсселі, і я бачу, що є небезпека, що буде домовленість, яку нам спробують надягти на голову", - сказав Клімкін.

Серед європейських партнерів, за його спостереженнями, є думка про необхідність прискоритися і провести вибори разом з українськими місцевими виборами, що є "дуже небезпечною стратегією". До того ж, серед партнерів немає повної єдності: зараз ми бачимо одну логіку у Меркель, дещо іншу – у Макрона, третю – у Трампа, "базовий рівень солідарності безумовно є, але можливість проактивно діяти стосовно Росії у Заходу на сьогодні обмежена", - констатує дипломат.

Протистояти такому розвитку можна тільки проактивною позицією і висуненням власних пропозицій, щодо умов, коли це може бути можливо.

Це, на переконання Клімкіна, означає реальний безпековий контроль з боку України та її партнерів, дієвий міжнародний контроль на кордоні, а також міжнародний компонент, який буде власне опікуватися і безпековими питаннями, і, якщо дійде до цього, підготовку до виборів.

Щодо Росії, то вона наразі будує "емоційну воронку" в плані обміну, в плані повернення кораблів таким чином, щоби було важко вийти з Нормандської зустрічі без результату, який безпосередньо вигідний Росії.

Клімкін, однак сподівається, що на зустрічі домінуватиме український раціональний підхід. Дуже важливим він називає, те, як буде реалізовуватися те, про що вдасться домовитися.

"І тут важливо, щоби це було на основі консенсусу з суспільством і відкрито. Якщо це так не станеться, існує загроза, що Путін надалі буде проштовхувати фрагментацію України", - сказав ексміністр.

Читайте також: Зеленський на саміті Нормандської четвірки обговорить повернення контролю над українсько-російським кордоном в Донбасі

Президенти України і Франції Еммануель Макрон і Володимир Зеленський під час телефонної розмови 15 листопада обговорили майбутній саміт "нормандської четвірки", який має відбутися 9 грудня в Парижі. За даними Le Figaro, метою саміту є "відкриття нової послідовності імплементації Мінських домовленостей".

14 липня в Парижі і 2 вересня у Берліні відбулися зустрічі зовнішньополітичних радників лідерів України, Німеччини, Франції і Росії з метою відновлення роботи "нормандського формату". Зустріч лідерів "нормандської четвірки" було заплановано на 17 вересня, але її скасували за ініціативою Росії.

Президент РФ Володимир Путін не брав участі в роботі "Нормандської четвірки" з березня 2018 року, коли було зроблено спільну заяву лідерів чотирьох держав. Остання на сьогодні зустріч лідерів України, Франції, Німеччини та Росії відбулася в Берліні в жовтні 2016 року.

Поділитися
Дивіться спецтему: Саміт Нормандської четвірки
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі