Клімкін: Інтеграція Донбасу за російським сценарієм загрожує дестабілізацією всій Україні

Поділитися
Клімкін: Інтеграція Донбасу за російським сценарієм загрожує дестабілізацією всій Україні Клімкін відзначає важливість досягнення безпеки і вільних виборів для жителів Донбасу © @ukraineinvestigation
Київ наполягає на виконанні Мінських угод "як написано чорним по білому".

Інтеграція Донбасу за російським сценарієм загрожує дестабілізацією всій Україні, а зміни до Конституції не повинні жодним чином легітимізувати фейковую влада на тимчасово окупованих територіях, заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін на спільній з главами МЗС Німеччини і Франції прес-конференції в Києві у вівторок, 23 лютого.

За його словами, для Донбасу є перспектива, якщо виконувати Мінські угоди так, "як вони написані чорним по білому".

"Ми віддані "Мінську", а не російському баченню", - підкреслив Клімкін, звернувши увагу на те, що сьогодні Росія намагається інтегрувати Донбас, який опиниться під "квазіросійським впливом", для того, щоб надалі дестабілізувати всю Україну.

"Ми бачимо (Мінський процес - ред.) як шлях від деескалації до стабілізації ситуації, до повернення українського Донбасу до нормального життя, до українського правового поля. Для цього нам потрібно досягти реальної безпеки. А цього можна досягти тільки, якщо на Донбасі не буде регулярних російських військ, нескінченних російських найманців, і якщо в Донбас не буде надходити зброя, боєприпаси і все те, що туди Росія останні місяці намагається постачати... Тільки тоді, коли жителі Донбасу зможуть під час вільних і чесних виборів висловитися і довірити свою долю представникам самого Донбасу, а не тим, хто зараз шляхом допомоги Росії під час фейкових виборів перебуває при владі", - зазначив Клімкін.

Глава українського МЗС підкреслює, що зміни до Конституції не мають легітимізувати фейковую владу в окупованому поки Донбасі. "Конституційні зміни не повинні легітимізувати тих, хто зараз знаходиться там у владі, хто прийшов у результаті фейкових виборів", - сказав Клімкін.

За його словами, логіка конституційних змін має полягати в тому, щоб дати сигнал жителям Донбасу про можливість їм самим організувати своє життя таким чином, що саме вони визначають, що і як робити в сфері самоврядування. "Це важливий сигнал, бо люди останні два роки знаходяться під впливом шаленої антиукраїнської пропаганди", - додав міністр.

Разом з тим, зазначимо, що Штайнмаєр закликав Україну не прикриватися ситуацією в Донбасі для виправдання відсутності роботи з підготовки закону про вибори.

"Ситуація з безпекою не повинна бути виправданням того, що ми не працюємо над законом про вибори", - заявив він, підкресливши необхідність роботи над законом про вибори, так і над модальностями їх проведення. Штайнмаєр при цьому зазначив, що жоден з пунктів Мінських домовленостей не втратив актуальності на цей момент.

Нагадаємо, ключовими умовами Мінських угод є припинення вогню і додержання режиму тиші, повний відвід важких озброєнь і підтвердження цього відводу СММ ОБСЄ, відновлення контролю над українсько-російським кордоном.

Раніше міністр закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр окреслив бачення німецькою стороною найбільш дієвих заходів для деескалації ситуації на сході України. Як першочергове завдання розглядається ухвалення закону про проведення виборів у Донбасі.

Зазначимо, що згідно з Мінськими домовленостями, надання Донбасу "особливого статусу" передбачається за допомогою ухвалення змін до Конституції. У запропонованому президентом Петром Порошенком проекті є положення про те, що особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей визначаються окремим законом. (Як повідомляло DT.UA, сьогодні прийняття законів щодо ОРДЛО цікавлять Кремль більше, ніж конституційні зміни. За інформацією джерел, Москва готова піти на відстрочення конституційного процесу в Україні, але висуває свої умови).

Раніше президент України Петро Порошенко заявляв, що безпеку виборів у Донбасі повинні забезпечити Євросоюз або ОБСЄ. За його словами, підготовка до виборів повинна передбачати скасування результатів виборів 2 листопада 2014 року на окупованих територіях Донбасу. У новомуголосуванні мають взяти участь українські партії, їх висвітленням повинні займатися українські ЗМІ, а у підготовці повинен брати участь український ЦВК.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі