Клімкін і сім закордонних міністрів написали статтю до річниці окупації Криму

Поділитися
Клімкін і сім закордонних міністрів написали статтю до річниці окупації Криму 18 березня 2014 року Росія остаточно окупувала Крим
Автори статті заявили про те, що не визнають претензії Росії щодо українського Криму.

Вісім міністрів закордонних справ заявили про те, що не визнають претензії Росії щодо окупованого Криму і продовжують засуджувати незаконну анексію півострова, йдеться в статті "Чотири роки потому - але ми не забудемо незаконно окупований Крим" на сайті Euobserver.

Авторами статті стали міністр закордонних справ Данії Андерс Самуельсен, міністр закордонних справ Естонії Свен Міксер, міністр закордонних справ Латвії Едгар Ринкевич, міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс, міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович, міністр закордонних справ Румунії Теодор Мелешкану, міністр закордонних справ Швеції Маргот Вальстрьом і голова українського МЗС Павло Клімкін.

У статті йдеться про те, що 18 березня 2014 року Росія зробила остаточний крок незаконної окупації Криму, який є частиною суверенної території України, що було визнано Росією у низці міжнародних договорів.

Автори відзначають, що анексія Криму Росією включає серію протиправних дій: від використання замаскованих російських військ - до поспішної організації у порушення українського та міжнародного права нелегітимного "референдуму".

Міністри не визнають претензії Росії щодо Криму і продовжують засуджувати незаконну анексію півострова. Також США, Канада, Норвегія та Європейський союз проводять політику невизнання і режиму санкцій відносно людей та організацій, причетних до окупації півострова.

Очільники МЗС також закликали Росію звільнити українського режисера Олега Сенцова і ще 60 інших політв'язнів. Крім того, підкреслюється, що ЄС не визнає виборів, проведених Росією в Криму.

"Те, що відбулося в Криму, стосується не тільки України, це стосується усіх нас. Ось чому ми не забудемо і не покинемо Крим", - йдеться в статті.

У четвер, 15 березня, відбулося відкрите засідання РБ ООН за формулою Appia, присвячене проблематиці тимчасової окупації Криму. Засідання було скликане делегаціями Швеції, Великобританії, Нідерландів, Польщі та США за ініціативою України.

Україна в Раді Безпеки ООН закликала посилити міжнародні санкції проти Росії через ситуацію в анексованому Криму.

Більшість країн-учасниць РБ ООН відзначили незаконність дій Росії в Криму й висловили повну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі