Клімкін і Геращенко порадили Варшаві не плутати біженців з трудовими мігрантами

Поділитися
Клімкін і Геращенко порадили Варшаві не плутати біженців з трудовими мігрантами Дозвіл на роботу в Польщі оформили 300 тисяч українців
Статус біженця в Польщі отримали 88 українських громадян.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін та перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко вказали на некоректність заяви польського прем'єр-міністра Матеуша Моравецького про "десяткb тисяч українських біженців" у Польщі.

Він, зокрема, уточнив, що за два попередніх роки Варшава надала статус біженця 88 українським громадянам.

Крім того, 300 тисяч українців отримали дозвіл на роботу в Польщі, більше 2 мільйонів – оплатили отримання віз.

Голова МЗС України закликав Варшаву не змішувати ці категорії громадян, підкресливши, що правовий статус біженця чітко визначено нормами міжнародного права.

Позицію очыльника зовнішньополітичного відомства підтримала віце-спікер українського парламенту. Геращенко також закликала керівництво Польщі не змішувати поняття.

"Офіційні особи повинні озвучувати офіційні цифри", - написала політик на своїй сторінці у Facebook у четвер, 4 січня.

Вона також зазначила, що багато українців "працюють в сусідніх країнах, в тому числі й у Польщі, посилюючи її економіку, вкладаючи свої руки, розум, сили, українське працелюбність і щирість у формування польського ВВП".

"Було б чесно зі сторони польської влади подякувати за це українцям – працьовитим і сильним... Говорити про них як про біженців – це нонсенс", - підкреслила Геращенко.

Вона також звернула увагу, що, незважаючи на війну в Донбасі, Україна не спровокувала міграційну кризу в Європі, і більшість громадян, які залишили зону бойових дій, стали внутрішньо переміщеними особами.

"До речі, саме тому ми й отримали безвіз. Якщо б були сотні тисяч біженців – Україні ніхто його не дав", - констатувала депутат.

Напередодні прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що Польща прийняла 1,5 мільйона українців, в тому числі, десятки тисяч біженців з охоплених війною районів Донбасу.

Раніше в українському посольстві у Варшаві повідомляли, що за 2017 рік Польща надала статус біженця 56 українцям. А роком раніше таких випадків було удвічі менше.

Попередній прем'єр-міністр Польщі Беата Шидло теж заявила, що в її країні перебуває "близько мільйона біженців" з України. При цьому вона не пояснила, як вона змогла нарахувати таку кількість. Згодом видання Gazeta Wyborcza написало, що у Польщі за минулий рік з'явилися лише двоє біженців з України. А мільйон - це всі українці, які тільки є в сусідній країні разом з туристами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі