Київський апеляційний суд визначив підсудність "бурштинової справи"

Поділитися
Київський апеляційний суд визначив підсудність "бурштинової справи" Справу Полякова-Розенблата розглядатиме Печерський райсуд Києва © Інформатор
Про її направлення до Печерського райсуду столиці клопотав адвокат Розенблата.

Київський апеляційний суд у понеділок, 18 лютого, визначив підсудність так званої "бурштинової справи", підозрюваними у якій є народні депутати Максим Поляков ("Народний фронт") і Борислав Розенблат (позафракційний), повідомляє прес-служба суду.

"Ухвалою колегії суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду клопотання сторони захисту в інтересах Розенблата Б.С. про направлення обвинувального акта у кримінальному провадженні... з Голосіївського районного суду міста Києва до Печерського районного суду міста Києва задоволено", - йдеться у повідомленні.

Бориславу Розенблату інкриміновані ч. 4 статті 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання хабара службовою особою), ч. 2 статті 369-2 (зловживання впливом), Максиму Полякову - ч. 4 статті 368 Кримінального кодексу України.

Окрім них підозрюваними у справі є помічник-консультант депутата, представник міжфракційного об'єднання парламенту "Депутатський контроль" і двоє його спільників: В. Руденко, В. Косянчук, К. Проскурко та Т. Михайленко (Лобонько). Їх підозрюють за ч.5 статті 27, ч. 4 статті 368, ч. 2 статті 28, ч. 2 статті 369-2 КК України.

Нагадаємо, наприкінці лютого 2018 НАБУ і САП завершили розслідування "бурштинової справи". 8 жовтня справу скерували до суду.

Влітку минулого року детективи НАБУ затримали охоронця-водія депутата Борислава Розенблата (на той час член фракції БПП) під час отримання хабара. Він призначався Розенблату і члену парламентської фракції "Народний фронт" Максиму Полякову за розробку та прийняття законопроектів, спрямованих на забезпечення права на видобуток бурштину іноземцями.

11 липня депутати Верховної Ради проголосували за зняття недоторканності з Полякова та Розенблата, але не дали дозвіл на їх затримання і арешт. За день генеральний прокурор Юрій Луценко вручив Розенблату і Полякову підозру у скоєнні злочинів. Суд обрав обом запобіжний захід у вигляді застави і зобов'язав носити електронні браслети.

Наприкінці 2017 року Розенблат подав судовий позов проти НАБУ і САП, два позови проти директора НАБУ Артема Ситника, а в січні 2018 – звернувся до ЄСПЛ із позовом проти України. Під час досудового слідства депутат неодноразово просився до Німеччини, де у нього, за даними ЗМІ, є нерухомість. Навесні цього року суд повернув йому закордонний паспорт.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі