Київ пішов на поступки Брюсселю у питанні угоди про асоціацію - Політика - dt.ua

Київ пішов на поступки Брюсселю у питанні угоди про асоціацію

14 листопада, 2011, 07:50 Роздрукувати

Перший віце-прем'єр Андрій Клюєв на початку минулого тижня під час візиту до Брюсселя запропонував ЄС компромісний пакет з усіх суперечних положень угоди про асоціацію (УА), після чого було досягнуто домовленості про швидке проведення формальних перемовин.

© Андрей Товстыженко, ZN.UA

Окрім європейської перспективи, в угоді про асоціацію залишалися невирішеними ще два ключових питання - термін дії договору і введення норм Римського статуту Міжнародного кримінального суду (МКС) в українське законодавство. «Враховуючи особливості процедури, Київ зробить окрему заяву, в якій пообіцяє внести до Конституції необхідні зміни», - розповіло джерело «Коммерсант-Украина».

Суперечка щодо терміну дії договору, на відміну від попереднього питання, мала ключове значення для України. ЄС наполягав, що УА повинна мати безстроковий характер, її базові положення мають залишатися непорушними, а перегляд окремих положень можливий лише за згодою обох сторін. Україна вимагала обмежити дію договору десятирічним терміном і передбачити, що через п'ять років повинен відбутися комплексний перегляд всього тексту УА.

У п'ятницю ЄС пішов на значні поступки, що дозволило досягти компромісу. Формально буде зафіксовано період дії УА, але передбачається можливість «автоматичного продовження терміну дії договору за згодою сторін», розповів виданню український дипломат. «Ми погодилися на право однієї сторони ініціювати глибокий перегляд договору», - додав його європейський колега.

Незважаючи на те, що учасники перемовин оголосили про відсутність домовленостей з приводу європейської перспективи, виданню стало відомо, що компромісу було досягнуто і щодо цього пункту, однак Київ прийняв рішення не фіксувати його документально. Тут на поступки пішла перш за все українська сторона, яка відмовилася від вимоги про пряму фіксацію необхідних норм у преамбулі УА. Як стверджують співрозмовники видання в обох перемовних командах, натомість українська сторона готова зробити односторонню заяву про свою «європейську ідентичність» і про те, що «кінцевою метою УА є повноцінне членство України в ЄС».

«Україна нарешті висловила готовність до односторонньої заяви про свою перспективу, і ми дуже цьому тішимося. Це вихід з нинішньої ситуації. ЄС не буде перешкоджати такій заяві України», - заявив співрозмовник видання у зовнішньополітичній службі ЄС.

 

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >