Київ наполягає на закріпленні в Угоді про асоціацію перспективи членства України в ЄС, - Янукович

Поділитися
Київ наполягатиме на закріпленні в Угоді про асоціацію перспективи членства в Європейському Союзі, заявив президент України Віктор Янукович.

"Угода про асоціацію є для нашої держави дуже важливою, і ми наполягали і будемо наполягати на тому, щоб у цій угоді була відображена перспектива України вступу до Європейського Союзу", - сказав він на брифінгу в четвер, 29 вересня, у Варшаві після завершення зустрічі з прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском.
В. Янукович підкреслив, що українська сторона усвідомлює всі майбутні складнощі, пов'язані з ратифікацією відповідних документів у національних парламентах.
"Ми прекрасно розуміємо, що під час ратифікації цих угод ці питання будуть обговорюватися у кожній з європейських країн, парламентами цих країн і це питання буде дуже чутливим для наших сторін", - сказав президент України.
При цьому В. Янукович підкреслив, що переконаний у тому, що партнери України в Європі, особливо польські друзі, "з розумінням ставляться до того прогресу, який наразі є на цьому шляху".
Президент України висловив впевненість у тому, що проведення саміту "Східне партнерство" відкриє новий шлях для розвитку торгово-економічних відносин, євроінтеграційних процесів в Україні.
Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що в підсумковій декларації саміту Східного партнерства, найпевніше, не буде запису про «європейську перспективу» східних сусідів ЄС, у тому числі України.
Водночас, за інформацією ZN.UA, робота над текстом декларації продовжується, оскільки через амбіції України та Молдови вона досі не готова.
За словами голови представництва Європейського Союзу в Польщі Єви Синовець, "переговори з приводу деяких формулювань документа йдуть до цих пір, оскільки прагнення деяких країн-партнерів вельми амбітні, і їх представники готові битися до останнього". Вона уточнила, що йдеться про спроби включити в декларацію посилання на 49-ту статтю Договору про ЄС, що припускає, що будь-яка демократична європейська держава має право подати заявку на членство в Євросоюзі.
Нагадаємо, що на 49-ій статті в підсумковому документі саміту наполягають Україна і Молдова, чию позицію підтримує і головуюча в ЄС Польща. Джерела ZN.UA у Варшаві свідчать, що польській стороні вдалося наполягти на тому, щоб у проекті документа партнери ЄС, що беруть участь в ініціативі «Східне партнерство» (Україна, Молдова, Білорусь, Грузія, Вірменія та Азербайджан), вперше були названі «східноєвропейськими країнами», що надалі відкриє для них можливості 49-ї статті договору про ЄС.
Є. Синовець висловила сподівання, що в документі збережеться узгоджене в Брюсселі на рівні послів формулювання щодо України, зокрема, фраза про те, що в України є всі шанси завершити переговори щодо угоди про асоціацію з Євросоюзом до саміту Україна-ЄС, що призначені на 2 грудня.
Дипломат також сподівається, що після парафування документу на саміті в грудні Україна і ЄС, завершивши протягом декількох місяців усі необхідні технічні процедури, зможуть підписати Угоду про асоціацію в наступному році.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі