Київ та Рівне отримали нагороду Ради Європи - Новини України - Політика - dt.ua

Київ та Рівне отримали почесні нагороди ПАРЄ

22 травня, 00:11 Роздрукувати

У двох містах піднімуть Почесний Прапор ЄС після закінчення карантину.

У категорії Почесний Прапор 2020 перемогли два українських міста - Рівне та Київ © International Affairs

Підкомітет з питань Призу Європи прийняв рішення про присвоєння 8 почесних нагород (муніципалітетам Франції, Німеччини, Італії, Сербії, Туреччини та України), 6 Почесних Прапорів (муніципалітетам Німеччини, Польщі, Іспанії, Туреччини й України) і 12 Європейських дипломів (муніципалітетам Австрії, Франції, Німеччини, Італії, Іспанії, Туреччини та України), відмінності яких є частиною Призу Європи. Українські міста Рівне та Київ увійшли в число призових.

В категорії Почесний Прапор 2020 перемогли два українських міста - Рівне та Київ. Нагорода є другим рівнем у системі нагород Парламентської Асамблеї Ради Європи.

Відзначимо, 22 квітня 2015 на черговій сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи, за рішенням комітету з соціальних питань, охорони здоров'я та сталого розвитку Ради Європи, місту Рівне вручили почесний Європейський Диплом, перше місце в системі нагород Ради Європи. У червні 2015 року міський голова Рівного Володимир Хомко отримав у Страсбурзі (Франція) цю високу нагороду.

Читайте також: Рада ЄС затвердила політику "Східного партнерства" після 2020 року

Приз Європи заснований в 1955 році Парламентською Асамблеєю Ради Європи (ПАРЄ) у Страсбурзі для нагородження міст і муніципалітетів за активне просування європейських цінностей, участь у партнерських проектах, обмін в галузі освіти, культури та спорту, організацію європейських заходів.

Згідно з регламентом ПАРЄ, у разі нагородження Почесним Прапором або Почесною відзнакою, переможці організують публічну церемонію у своєму місті, де представник Ради Європи урочисто передає символічний прапор владі міста.

Щорічно муніципалітети 47 європейських держав беруть участь у конкурсі за Приз Європи, незважаючи на розмір їх території і кількість населення. Диплом, прапор і знак відмінності можуть завоювати кілька міст, а головний Приз Європи вручають лише одному місту раз в рік. У 2019 році нагороду ЄС Почесний прапор отримав Львів. У 2018 році ПАРЄ присудила Приз Європи Івано-Франківську.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >