Китай «задарма» виділяє Україні $12 млн - Політика - dt.ua

Китай «задарма» виділяє Україні $12 млн

20 червня, 2011, 12:54 Роздрукувати

Президент України Віктор Янукович та голова Китайської Народної Республіки Ху Цзіньтао підписали спільну декларацію про встановлення і розвиток відносин стратегічного партнерства між Україною і КНР.

У документі фіксується започаткування відносин стратегічного партнерства між Україною та КНР, а також визначаються основні принципи, на яких ці взаємини базуються.

Йдеться, зокрема, про взаємну підтримку державного суверенітету та територіальної цілісності; повагу шляху розвитку, обраного кожною з держав; взаємне незастосування сили чи загрози силою, економічного чи іншого тиску; активізацію міждержавного політичного діалогу на найвищому, високому та інших рівнях.

У Декларації також йдеться про  діяльність двосторонньої Комісії зі співробітництва; найпріоритетніші сфери практичної співпраці; розширення взаємодії у рамках ООН; спільні зусилля із забезпечення миру, стабільності і безпеки у світі та окремих регіонах тощо.

Китайська сторона зобов’язується не застосовувати та не загрожувати застосуванням ядерної зброї проти України як держави, що не має такої зброї.

Також у присутності глав держав було підписано:

    * Міжурядову угоду про надання Уряду України безоплатної допомоги. Підписання цього документа необхідне для юридичного оформлення ухваленого урядом КНР рішення про надання урядові України безоплатної допомоги у розмірі 80 млн юанів (,3 млн)
    * Протокол між Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Міністерством комерції КНР щодо періодичного обміну орієнтовним переліком експортно-імпортних товарів двосторонньої торгівлі. Підписання Протоколу сприятиме збагаченню і вдосконаленню структури двосторонньої торгівлі та збалансованому розвиткові двосторонньої торгівлі
    * Меморандум про взаєморозуміння в енергетичній сфері між Міністерством  енергетики та вугільної промисловості України та Державною адміністрацією енергетики КНР. Згідно з Меморандумом, основними напрямами співпраці визначені: спільна участь у реалізації проектів у нафтогазовій сфері, обмін інформацією щодо енергетичних об’єктів на території двох країн, які планується побудувати чи модернізувати; співпраця у сфері мирного використання ядерної енергії у відповідності з чинними договірними документами
    * Кредитну угоду між ДП «Дирекція з будівництва і управління національним проектом «Повітряний експрес» та іншими інфраструктурними об'єктами Київського регіону та Експортно-імпортним банком Китаю.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >