Кількість звільнених в результаті адмінреформи чиновників може перевищити очікувані 30% - Політика - dt.ua

Кількість звільнених в результаті адмінреформи чиновників може перевищити очікувані 30%

11 лютого, 2011, 13:02 Роздрукувати

Кількість звільнених в результаті адміністративної реформи чиновників може перевищити очікувані 30%. Про це в інтерв’ю «Дзеркалу тижня. Україна» повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович.

«Це не той випадок, коли, як 2005 року, 22 тисячі працівників втратили роботу через те, що мали інші погляди і необережно підтримували якусь політичну силу чи політика. Зараз ідеться про принципово інше: як оптимізувати функції. Функціональний розподіл є наріжним каменем реформи. Тому навіть висококваліфіковані працівники, якщо їхня функція вже не потрібна, мусять перекваліфікуватися. Яка саме кількість втратить роботу? Індикативну цифру названо в указі президента — 30%. Але, з огляду на аналітичні матеріали наших фахівців, а також експертів з країн Європейського союзу та Північної Америки, вимальовується дещо інша цифра. Не виключено, що внаслідок наведення функціонального порядку, кількість скорочень може перевищити 30%», - сказав він.

Міністр підкреслив, що, якщо під словом «чиновник» розуміти всіх державних службовців, то в Україні їх наразі близько 300 тисяч, якщо сюди додати і тих службовців, які працюють у системі Міністерства внутрішніх справ та податкової служби, то це близько 370 тисяч. Якщо врахувати й службовців органів місцевого самоврядування — це ще майже 100 тисяч.

«Взагалі у цій справі є над чим попрацювати окремо. У нас сьогодні є кілька десятків тисяч державних службовців, які ніколи не мали функцій і завдань державної служби», - додав він.

Детальніше читайте в інтерв’ю з міністром юстиції в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >