Кількість співробітників СБУ буде поступово зменшуватися — експерт - Політика - dt.ua

Кількість співробітників СБУ буде поступово зменшуватися — експерт

21 жовтня, 09:53 Роздрукувати

Разом з тим розгалуженість регіональних органів залишається стійкою — головні комітети, обласні управління і т. п.

Згідно з новим законопроектом організаційно СБУ ббуде прив'язана до особливостей безпекової ситуації (читайте — війни з Росією). При цьому гранична чисельність Служби становитиме лише 15 тис. осіб. Як на перший погляд — дуже позитивний сценарій, проте для повноти картини треба дочитати до кінця, а саме — прикінцеві й перехідні положення. Тоді побачимо, що кількість співробітників СБУ поступово зменшуватиметься і за певних умов: 2021 рік — 26 тис. осіб, 2023-й — 22 тис., 2025-й — 18 тис., 2027-й — 15 тис. осіб. Водночас розгалуженість регіональних органів залишається сталою — головні комітети, обласні управління тощо.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Олександр Лємєнов, головний експерт StateWatch. За його словами, по-новому також регулюється питання кадрового складу СБУ. Фактично ми позбуваємося класичної мілітаризації (як мінімум, норми закону говорять про новий сценарій), а кадри складаються зі співробітників Служби, які проходять службу осіб начальницького складу й державну службу, а також працівників, які уклали трудовий договір з СБУ. Особи начальницького складу приймаються на службу за контрактом (від 1 до 5 років), проходять її і звільняються відповідно до Положення, що затверджується президентом України, та Дисциплінарного статусу СБУ, який затверджується законом. При цьому для вищезгаданого складу начальників встановлюють три градації: молодший начальницький склад — включно до капітана державної безпеки; старший — включно до полковника державної безпеки, і вищий начальницький склад — генерал-майор, генерал-лейтенант, генерал-полковник і генерал державної безпеки.

Особи начальницького складу можуть перебувати в розпорядженні, а також передбачено їх відрядження до інших державних органів, установ чи організацій. Встановлено граничний вік перебування на службі осіб начальницького складу: до досягнення 55-річного віку — особи в званнях до підполковника включно, до 60-річного віку — в званнях від від полковника. У разі необхідности та відповідних можливостей службовця граничний вік може бути збільшений на строк до 5 років, — зазначає експерт. — Встановлено чіткий перелік підстав для звільнення вищезгаданих службовців начальницького складу, як і вимоги до кандидатів на посади голови СБУ, його заступників, начальників функціональних підрозділів центрального апарату та регіональних органів. До прикладу, головою СБУ може стати громадянин України, що має вищу освіту (спеціяліст/магістр), стаж роботи у правоохоронних органах (включаючи спеціяльні держоргани з правоохоронними функціями), розвідувальних органах або органах прокуратури чи суду не менше 20 років, з них — на керівних посадах у системі СБУ не менше 10 років. Аналогічні вимоги й до заступників голови СБУ, тільки з корекцією на 15 років загального стажу і 5 років керівного".

Детальніше про реформування СБУ читайте у статті Олександра Лємєнова "СБУ: гребли зламаним веслом, але не тонули" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №47, 7 грудня-13 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >