Керівники фракцій Ради вирішили висловити стурбованість заявою Сейму Польщі про "геноцид"

Поділитися
Керівники фракцій Ради вирішили висловити стурбованість заявою Сейму Польщі про "геноцид" У Раді "глибоко стурбовані" звинуваченням українців у "геноциді" з боку польського Сейму © Верховна Рада
У відповідь на звинувачення українців у "геноциді" поляків Верховна Рада збирається "засудити" та висловити "глибоку стурбованість".

У Верховній Раді заєстрований проект постанови у відповідь на рішення Сенату і постанову Сейму Польщі "Щодо вшанування пам'яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян ІІ Речі Посполитої у 1943-1945 роках".

Проект №5095 зареєстрований керівниками фракцій "Блок Петра Порошенка", "Народний фронт", "Батьківщина", "Самопоміч" і "Радикальна партія".

"Верховна Ради України із жалем, розчаруванням і глибокою стурбованістю сприйняла рішення Сенату і згодом ухвалення Сеймом Республіки Польща постанови…" – йдеться в проекті постанови.

Народні депутати нагадують, що "впродовж минулих десятиліть Україна та Республіка Польща зробили багато для взаємного прощення та примирення і вшанування пам'яті невинно убієнних українців та поляків під час конфлікту 40-их рр. ХХ ст. і вже дали спільну оцінку цим історичним подіям у погоджених обома сторонами документах".

"Верховна Рада України, відтак, засуджує односторонні дії Сенату та Сейму Республіки Польща, спрямовані на перегляд позитивних результатів співпраці, які були досягнуті під час конструктивного українсько-польського діалогу за останні десятиліття", - йдеться в проекті заяви.

У проекті також наголошується, що "односторонні політичні оцінки історичних подій несуть високий ризик спричинення конфліктів між нашими суспільствами і державами та сприяють подальшій радикалізації як українського, так і польського суспільств, що послаблює консолідацію зусиль наших громадян, спрямовану на розвиток України і Польщі".

Нагадаємо, що 22 липня Сейм Польщі услід за Сенатом встановив 11 липня днем пам'яті "жертв геноциду, здійсненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої у 1939-1945 рр.".

Після цього у Верховній Раді був зареєстрований проект постанови "Про вшанування пам'яті жертв геноциду, вчиненого Польською державою по відношенню до українців у 1919-1951 роках".

24 серпня президент України Петро Порошенко запропонував польському президенту Анджею Дуді і далі використовувати формулу "прощаємо і просимо прощення". У відповідь Дуда заявив про намір продовжити діалог з питання спільних сторінок історії і вийти на рішення до кінця року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі