Керівництво ПЦУ спробувало зняти з себе моральну відповідальність — оглядач - Політика - dt.ua

Керівництво ПЦУ спробувало зняти з себе моральну відповідальність — оглядач

14 липня, 17:05 Роздрукувати

Вийшовши з тіні Філарета в самостійне плавання, його вихованці ніяк не можуть позбутися від страху перед могутнім патроном, ні від звички вирішувати всі питання шляхом інтриг, а не шляхом прямої і чесної гри.

© Митрополит Епіфаній/Facebook

Одразу після отримання Томоса, ще під час Томос-туру, інтронізації митрополита Київського і першого засідання Священного синоду, стало ясно, що шляхи нової церкви і старого патріярха розходяться. І що пташенята його гнізда віддають перевагу новій церкві й гарантіям греків, а не старому патріярхові. Але звичка підігравати своєму лідерові, трепетати перед ним настільки в'їлася в плоть і в кров, що вони не змогли вирішити цієї проблеми одразу. І перетворили її на агонію. 

Про це у своїй статті для DT.UA пише Катерина Щоткіна. Але, на її думку, версія з "хворобою" і "препаратами" — чи не найгірший вибір, який тільки можна було зробити. Це самовиправдання із застосуванням заборонених прийомів. І це спроба зняти моральну відповідальність не так зі свого колишнього лідера, як із самих себе. 

"Патріярх принаймні ніколи нічого не приховував і не прикидався — завжди говорив прямо, сунув уперед танком, і жодні моральні міркування не могли його зупинити. Що, зрештою, і робить його в очах публіки не просто харизматичним лідером, а справжнім титаном. Що ж до нинішнього керівництва ПЦУ, виникає запитання: якщо з патріярхом Філаретом усе так погано — деменція, пігулки й усе таке — чому про це пишуть у соцмережах, а не ухвалюють рішення на Священному Синоді відправити старця на спочинок або хоча б вивести його зі складу Синоду?, — зазначає оглядач. — Вийшовши з тіні Філарета в самостійне плавання, його вихованці ніяк не можуть позбутися ні страху перед могутнім патроном, ні звички вирішувати всі питання інтригами, а не прямою і чесною грою".

Детальніше про "гру" Філарета читайте в статті Катерини Щоткіної "Святійші недуги" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >