КДКП не звільнила Холодницького з посади керівника САП

Доповнено
Поділитися
КДКП не звільнила Холодницького з посади керівника САП Холодницький отримає догану
Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів вирішила оголосити Назару Холодницькому догану.

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів (КДКП) після розгляду справи про звільнення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назара Холодницького вирішила оголосити йому догану, але не звільняти, оскільки законодавство не передбачає його звільнення.

Як передає "Громадське", Холодницький прийшов на засідання Комісії прокурорів у супроводі близько десяти представників держохорони. Представниця "Центру протидії корупції" Олександра Устінова зазначила: "Це показує, що тепер він (Холодницький, - ред.) недоторканна людина у цій країні. Це людина, яка зривала кримінальні справи".

На засідання також прийшли антикорупційні активісти. Вони вимагали звільнити Холодницького через закриття справи щодо сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова та екс-заступника глави МВС Сергія Чоботаря, а також за розголошення таємниці слідства Холодницьким й перешкоджання роботі НАБУ.

Холодницкому інкримінували наступні порушення: невиконання чи неналежне виконання службових обов'язків; розголошення таємниці слідства; здійснення дій, що ганьблять звання прокурора і які можуть викликати сумнів у його об'єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності органів прокуратури; грубе порушення правил прокурорської етики; втручання у службову діяльність іншого прокурора, службових, посадових осіб або суддів.

Нагадаємо, що 20 березня на зовнішній поверхні акваріума в робочому кабінеті голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури виявили приховані засоби прослуховування. Слідчі дії стосовно керівника САП проводило Національне антикорупційне бюро під процесуальним керівництвом ГПУ.

Директор НАБУ Артем Ситник заявив про те, що під час прослуховування кабінету Холодницького вдалося зафіксувати інформацію про тиск на певних посадових осіб для прийняття ними певних рішень. Згодом генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив про те, що в записах, зроблених у кабінеті, не виявлено підстав для притягнення його до кримінальної відповідальності, але зафіксовано дисциплінарне порушення в роботі.

30 березня Луценко і Ситник направили до КДКП скарги на Холодницького.

Детальніше про справу головного антикорупційного спецпрокурора читайте у матеріалі Олександра Лємєнова "Кейс Холодницького: звільнять, посадять чи домовляться?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі