КАСЕТНИЙ СКАНДАЛ У КІРОВОГРАДІ - Політика - dt.ua

КАСЕТНИЙ СКАНДАЛ У КІРОВОГРАДІ

30 серпня, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №33, 30 серпня-6 вересня

Безперечною сенсацією для області можна назвати останню прес-конференцію координаційної ради об...

Безперечною сенсацією для області можна назвати останню прес-конференцію координаційної ради обласних організацій політичних партій та громадських організацій, яка вже третій рік діє на Кіровоградщині і в яку входять в основному опозиційні до влади сили. У присутності членів координаційної ради та журналістів було переглянуто відеокасету, підкинуту невідомими особами в офіс обласної організації партії «Батьківщина», на якій громадянин Росії Олександр Галко повідомляє про погрози знищити його з боку підприємця Романа Моцного, з яким вони вели спільні бізнесові справи. Враховуючи присутність у нашому житті кримінальних відтінків, ситуація дріб’язкова. Чим же вона привернула увагу громадськості? Тим, що Роман Моцний — син голови обласної державної адміністрації.

Олександр Галко також розкриває ланцюжок бартерних операцій, здійснюваних фірмою (усі документи якої підписував ще один підприємець — Станіслав Гаршинін, під фактичним керівництвом Романа Моцного), через які нібито відмивалися значні кошти. Послугами фірми нібито користувалися деякі відомі в області підприємства, зокрема АТЗТ «Сонола». За останні кілька років, завдяки активній неувазі з боку правоохоронних та контролюючих органів (члени Координаційної ради схильні вважати, що фірму тато міг прикривати особисто), проворні молодики відмили більше ста тисяч доларів. За надані послуги Роман Моцний обіцяв Олександру Галку, користуючись своїми зв’язками у владі, посприяти у одержанні українського громадянства, бо в Росію він, судячи з усього, повертатися не збирався, очевидно, маючи там проблеми із законом. Настійливі нагадування про обіцяне, мабуть, роздратували Романа, і він пообіцяв убити колишнього компаньйона… Чи правда все це, чи ні — важко сказати. У прес-релізі, розповсюдженому координаційною радою з цього приводу, підкреслюється, що вона не дає правової оцінки вищевикладеному, а лише звертає увагу громадськості та правоохоронних органів на ці факти, що, зрозуміло, потребують перевірки.

На прес-конференції також ішла мова про те, що в її розпорядженні є ще одна відеокасета, на якій уже про погрози знищення з боку Романа Моцного розповідає…Станіслав Гаршинін. Він так само розмотує ланцюжок бартерних операцій, але в ньому з’являється ще один об’єкт — вугілля, яке в Кіровоградській області видобувається тільки в Олександрії. Головою цього міста свого часу, до призначення на керівні посади в облдержадміністрацї, був Василь Моцний.

Координаційна рада направила голові облдержадміністрації листа, у якому запропонувала опублікувати декларацію про власні доходи та доходи членів родини, зробити це ж саме його заступникам, проінформувати громадськість про прозорість бізнесу сина Василя Моцного Романа, а УМВС України в Кіровоградській області — з’ясувати місце перебування Олександра Галка та провести перевірку фактів, викладених на відеокасеті. Ще однією сенсацією для журналістів стала присутність на прес-конференції самого Романа, про що дізналися випадково, бо він прийшов інкогніто, і фактично вже в кулуарах прес-конференції заявив, що відеокасета — фальшивка. Пояснювати чи коментувати ще що-небудь він категорично відмовився.

Слід зауважити, що названа інформація про причетність самого голови облдержадміністрації та його родичів до нечесного бізнесу, — не перша. На початку 2001 року на адресу координаційної ради надійшов анонімний колективний лист від працівників ТОВ «Поліграфтехніка» (великого підприємства у м.Олександрії, донедавна очолюваного нинішнім першим заступником голови облдержадміністрації Миколою Лавренком), у якому викладалися факти незаконних прибутків керівника області, його родичів, зокрема й сина Романа, та його першого заступника. Координаційна рада направила тоді листа голові облдержадміністрації з рядом конкретних запитань, на які вимагала публічної відповіді. Але натомість тодішній голова координаційної ради Володимир Панченко одержав листа з погрозами і «останнім попередженням» від анонімних осіб. Лист підписали невідомі «хлопці з Олександрії», хоча відправили його з Кіровограда. У заяві для ЗМІ з цього приводу Володимир Панченко підкреслював: «Суспільство має право ставити владі запитання, в тім числі й неприємні для неї, а влада зобов’язана відповідати на них».

Схоже, влада в Кіровограді так і не навчилася цього робити, незважаючи на останній указ Президента «Про додаткові заходи щодо забезпечення відкритості у діяльності органів державної влади»: більшість ЗМІ, контрольованість яких значно зросла за останній рік-півтора (у 2001-му запитання КР повністю опублікували кілька газет, останнім часом же журналісти стають єдиними носіями суспільно важливої інформації, яку через самоцензуру редакторів не мають можливість оприлюднити) обійшли прес-конференцію мовчанкою (приватна газета
«21-й канал» обмежилася трьома рядками, по суті тільки натякаючи на проблему). Натомість газета обласної адміністрацій та обласної ради «Народне слово» вмістила гнівну анонімну замітку під красномовною назвою «Кому потрібні такі «гарячі» факти?», у якій засуджується намагання Координаційної ради поширювати подібну інформацію. Тут же — коротка заява прокуратури області, яка заявляє, що не володіє будь-якими офіційно підтвердженими фактами про порушення чинного законодавства Романом Моцним та зловживання з боку голови обласної державної адміністрації Василя Моцного і його першого заступника Миколи Лавренка. Знову ж таки, про перевірку викладених фактів — ні слова. Враховуючи, що заява з’явилася на шпальтах газети через два дні після прес-конференції, зрозуміло, що ніхто нічого перевіряти і не збирався. Як же тоді докопатися до правди?

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №43-44, 16 листопада-22 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво