Кабмін оприлюднив Антикорупційну стратегію України на 2015-2017 роки

Поділитися
Кабмін оприлюднив Антикорупційну стратегію України на 2015-2017 роки В рамках виконання антикорупційної стратегії необхідно прийняти ряд законопроектів © Национальный антикоррупционный портал
Документ передбачає розробку законопроекту про лобізм, надання гарантій захисту інформаторам про корупцію, відкриття реєстру деяких держпідприємств

Уряд України представило Державну програму щодо реалізації принципів державної антикорупційної політики в Україні на 2015-2017 роки, яка була затверджена постановою уряду №265 від 29 квітня – повідомляє ZN.UA з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Реалізація стратегії вимагає прийняття ряду законопроектів. Зокрема, Кабмін доручив Мін'юсту та АКБ розробити законопроект про лобізм. Згідно з постановою, яка була оприлюднена 12 травня, Мін'юсту та Антикорупційному бюро необхідно до грудня 2016 року проаналізувати іноземну практику застосування законодавства про лобіювання, і до серпня 2017 року – розробити проект закону про регулювання процедур лобіювання і потім провести його міжнародну експертизу. Кабінет Міністрів очікує, що Верховна Рада розгляне цей проект закону не пізніше грудня 2017 року.

Також в рамках виконання антикорупційної стратегії уряд хоче створити механізм захисту осіб, які будуть інформувати про факти корупції. З цією метою до жовтня 2015-го року на офіційному сайті Антикорупційного бюро планується створити розділ з інформацією про гарантії державного захисту інформаторів, а не пізніше грудня 2016 року – провести дослідження про можливості заохочення осіб, які повідомляють про факти корупції.

Кабмін планує усунути корупціогенну складову в діяльності представницьких органів влади, для цього необхідно переглянути виборче законодавство, а також створити ефективні механізми для усунення конфліктів інтересів в діяльності народних депутатів і депутатів місцевих рад.

Також Антикорупційна стратегія передбачає створення Фондом Держмайна відкритого реєстру держпідприємств і госптовариств, у яких частка держави перевищує 50%, із зазначенням інформації про кінцевих отримувачах пибутку, а Міністерство економічного розвитку і торгівлі до червня 2016 року має забезпечити оприлюднення договорів про закупівлі, зокрема, інформації про виконання договорів і кінцевих отримувачах пибутку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі