ІТАЛІЙСЬКА КВАТИРКА В ЄВРОПЕЙСЬКОМУ ВІКНІ

Поділитися
Прем’єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі на зустрічі з Президентом України Леонідом Кучмою висловився за широке співробітництво Європи з Україною у всіх сферах...

Прем’єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі на зустрічі з Президентом України Леонідом Кучмою висловився за широке співробітництво Європи з Україною у всіх сферах.

Як повідомила журналістам після зустрічі прес-секретар глави Української держави Олена Громницька, С.Берлусконі, зокрема, сказав: «Я твердо переконаний, що зусилля України в напрямі Європи та Євроатлантичного альянсу обов’язково увінчаються успіхом. Це в інтересах не лише України, а й розширеної Європи».

За словами О.Громницької, співрозмовники обговорили широкий спектр питань двостороннього міжнародного співробітництва, зокрема підтвердили намір співпрацювати в рамках ООН. Особливу увагу вони приділили проектам реалізації п’ятого транспортного коридору, питанням боротьби з нелегальною міграцією, участі в міжнародній боротьбі з тероризмом. Л.Кучма відзначив, у свою чергу, внесок України в боротьбу з міжнародним тероризмом. Український Президент серед іншого наголосив на важливості прийняття нормативно-правової бази врегулювання проблеми нелегальної міграції.

Тема європейської інтеграції України також обговорювалася в ході зустрічі Леоніда Кучми та національного секретаря італійської партії «Ліві демократи» П’єро Фассіно. Останній заявив, що італійські ліві сили, які завжди підтримували євроінтеграцію України, дотримуватимуться такого ж політичного курсу й надалі, сказала Олена Громницька. Нацсекретар партії також зазначив, що є всі підстави проводити активнішу політику щодо України, оскільки зараз із розширенням Європейського Союзу Україна має стати одним із пріоритетів ЄС на сході.

Для нашої країни важливо, щоб рух на її шляху в єдину Європу був двостороннім, заявив Президент України на зустрічі в Римі з міністром Італії з відносин із Європейським Союзом Рокко Бутільйоне.

Як повідомила журналістам прес-секретар глави Української держави, оцінюючи зусилля України з євроінтеграції, італійський міністр у ході зустрічі підкреслив: заслуговує на увагу прагнення України до угоди про асоційоване членство в ЄС, що, зокрема, ставить за мету вихід на спільний євроринок. «Угода про асоціацію в плані входження в спільний ринок може бути першим кроком, який може реалізуватися», — сказав він. «Україна має культурне, історичне і моральне право займати місце в єдиній Європі», — підкреслив Р.Бутільйоне.

«Ми підтримуємо реформи України в напрямі євровибору: від політичних до реформ у сфері прав людини», — процитувала міністра прес-секретар. «Це діюча демократія і діючий ринок», — передала Олена Громницька слова Рокко Бутільйоне.

Р.Бутільйоне також відзначив високий науковий потенціал України і висловив думку, що Італія могла б поділитися досвідом створення системи інвестування наукового потенціалу у виробництво.

Говорячи про важливість налагодження взаємин між промисловцями двох країн, Р.Бутільйоне підкреслив, що Італія — країна малого і дуже малого бізнесу.

Як передає кореспондент агентства «Інтерфакс-Україна», після зустрічі з президентом Італії Карло Чампі Л.Кучма наголосив, що Італія обіцяє підтримку Україні у взаєминах із європейським співтовариством, НАТО, Світовою організацією торгівлі. Нагадавши, що в другій половині 2003 року Італія головуватиме в ЄС, Л.Кучма сказав: «У них немає сумніву, що 2003 року, коли буде ухвалено рішення про розширення ЄС, постане і питання про стратегію щодо України».

В інтерв’ю журналістам у Римі Л.Кучма заявив: «Усередині країни наші вічні опозиціонери роблять спроби ізолювати Україну та Президента, а світ, навпаки, робить кроки назустріч Україні, аби довести, що все це не так». «Усі добре розуміють, — сказав Президент, — що країна в умовах невизначеності довго перебувати не може. Вона повинна визначитися, куди вона йде».

У цілому Президент Л.Кучма впевнений: його офіційний візит в Італію «ще раз підтверджує, що без України будувати сучасний світ неможливо, особливо з точки зору безпеки».

Щоправда, італієць Романо Проді, президент Європейської комісії, вважає трохи інакше. В інтерв’ю голландській газеті «Фольксрант» цього тижня він заявив, що Україні немає місця в розширеному Європейському Союзі, а Росія для ЄС занадто велика країна. Як повідомляє українська служба Бі-Бі-Сі, торкнувшись питання майбутньої Європи після прийняття в ЄС десяти нових країн, серед яких три балтійські держави колишнього радянського терену, Проді сказав, що балканські країни згодом вступлять у Євросоюз, оскільки належать до Європи. Туреччина, за його словами, є офіційним кандидатом на вступ, але немає підстав говорити про потенційний вступ Марокко, України чи Молдови. В інтерв’ю президент Єврокомісії наголосив на тому, що необхідно визначити критерії розширення, оскільки той факт, що українці чи вірмени почуваються європейцями, нічого для нього не означає, оскільки такими ж європейцями почуваються новозеландці.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі