Іран і Росія близькі до укладення угоди щодо постачання С-300 – Ъ

Поділитися
Іран і Росія близькі до укладення угоди щодо постачання С-300 – Ъ "Антей-2500" (модернізований експортний варіант військової системи С-300В) формально не потрапляє під збройне ембарго проти Ірану
Тегеран згоден на "Антей-2500" замість С-300ПМУ-1.

Заступник міністра закордонних справ Ірану Муртаза Сармаді заявив, що Іран і Росія ведуть переговори про відкликання позову на 4 млрд дол, який подав Тегеран через відмову Москви постачати п'ять дивізіонів системи ППО С-300ПМУ-1.

Сармаді підкреслив, що на даний момент "позитивні результати".

"Ми зачепили тему змін в контракті, нових цін, які необхідно встановити, і обговорили механізм відкликання позову", - сказав заступник міністра закордонних справ Ірану.

Фактично Іран згоден отримати натомість З-300ПМУ-1 систему "Антей-2500" (модернізований експортний варіант військової системи С-300В), яка формально не потрапляє під збройне ембарго проти Тегерана.

Раніше Іран хотів спочатку отримати зенітно-ракетні комплекси С-300ПМУ-1 і лише після - відкликати позов, що було вкрай неприйнятним для Росії.

"Припинення судових розглядів буде першим кроком до реалізації угоди, це принципово", - передає слова свого джерела в Кремлі "Ъ".

Угода на поставку системи С-300 вартістю приблизно 800 мільйонів доларів було підписано між Москвою і Тегераном ще в 2007 році. У 2010 році, після заборони Радбезу ООН на передачу Ірану сучасних озброєнь, тодішній президент Росії Дмитро Медведєв скасував операцію, ввівши щодо Ірану більш жорсткі санкції. У квітні 2015 року Володимир Путін підписав указ, що дозволяє передати ракети Ірану, що викликало серйозну критику з боку Ізраїлю. Протиповітряні ракетні системи С-300 призначені для боротьби з літаками і ракетами.

повідомляло Агентство Bloomberg, що Росія готується розпочати поставку комплексів С-300 в Іран у 2016 році, і РФ також модернізує деякі частини систем С-300 і переглядає умови контракту, в тому числі ціни.

На початку червня глава МЗС Ірану Джавад Зариф заявив, що Тегеран відкличе позов до "Рособоронекспорту" (за зрив минулого контракту) із Женевського третейського суду, якщо Росія здійснить постачання зенітно-ракетних комплексів (ЗРК) С-300.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі