ІМІ звернувся до Азарова з проханням не закривати програму Шустера - Політика - dt.ua

ІМІ звернувся до Азарова з проханням не закривати програму Шустера

14 лютого, 2011, 23:57 Роздрукувати

Інститут масової інформації звернувся до прем'єр-міністра Миколи Азарова з проханням не порушувати закон і не втручатися в діяльність Національної телекомпанії України, піддаючись на заклики закрити програму Савіка Шустера. Про це йдеться у зверненні ІМІ до глави уряду з приводу неприпустимості втручання державних органів у діяльність засобів масової інформації, розміщеному на офіційному порталі інституту.

 

У зверненні йдеться, що народний депутат від КПУ Євген Царьков надіслав депутатський запит на ім'я прем'єр-міністра «щодо співпраці державної структури - загальнонаціонального та єдиного офіційного телеканалу Україна з комерційним проектом, який представляє не громадянин України Савелій ШУСТЕР, і неприпустимості формування громадської думки та моралі не резидентом України, а також фінансування таких проектів за бюджетні кошти».

ІМІ уточнює, що вимоги, викладені в депутатському запиті, не відповідають чинному законодавству України та зобов'язанням щодо дотримання стандартів свободи слова, які Україна взяла на себе перед Радою Європи.

Крім того, автори звернення звертають увагу прем'єр-міністра, що обмеження прав ЗМІ та примусове нав'язування їм своєї позиції або думки суперечить статті 45-1 Закону України «Про інформацію».

 «Остання забороняє втручання у формах, не передбачених законодавством України або договором, укладеним між засновником і редакцією ЗМІ, у професійну діяльність журналістів, контроль за змістом інформації, що поширюється, з боку засновників засобів масової інформації, органів державної влади або органів місцевого самоврядування, посадових осіб цих органів, зокрема з метою поширення чи непоширення певної інформації, замовчування суспільно значимої інформації, накладення заборони на показ окремих осіб або поширення інформації про них, заборони критикувати органи державної влади чи органи місцевого самоврядування або їх посадових осіб», - заявляють в ІМІ.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >