І ще раз: учіть матчастину... - Політика - dt.ua

І ще раз: учіть матчастину...

5 серпня, 2005, 00:00 Роздрукувати Випуск №30, 5 серпня-12 серпня

Міністр оборони України Анатолій Гриценко закликає секретаря Ради національної безпеки і оборон...

Міністр оборони України Анатолій Гриценко закликає секретаря Ради національної безпеки і оборони Петра Порошенка утриматися від необдуманих, некоректних заяв у сфері військового будівництва, які можуть спричинити негативні наслідки для іміджу держави.

«Я б рекомендував Петру Олексійовичу утримуватися від легковажних коментарів із ключових питань військового будівництва і військової політики держави», — заявив він у п’ятницю в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна», коментуючи висловлювання П.Порошенка про те, що Військова доктрина і Стратегія реформування Збройних сил «не повною мірою» враховують перспективу вступу України в НАТО і зниження рівня зовнішньої воєнної загрози.

Як повідомлялося раніше, 4 серпня прес-служба РНБО поширила заяву П.Порошенка, в якій він висловив думку, що ситуація в Україні і в Європі загалом характеризується відсутністю актуальної загрози зовнішнього збройного нападу. «Забезпечення військової безпеки дедалі більше інтернаціоналізується, а рішення — покладається на системи колективної безпеки. Таким головним інструментом у Європі, безумовно, є НАТО. Саме тому вступ до НАТО визнано головним завданням політики зовнішньої безпеки України. Успішна реалізація цього завдання потребує кардинальних змін у Військовій доктрині і Стратегії реформування Збройних сил, які неповною мірою враховують цей чинник», — заявив він.

А.Гриценко назвав цей висновок «некоректним, таким, що не відповідає дійсності».

«Заявляю цілком відповідально: розроблені Міністерством оборони керівні документи з реформування армії, зміни до Військової доктрини України, практичні рішення, які ним приймаються, абсолютно адекватно враховують і зниження рівня зовнішньої воєнної загрози, і курс України на вступ до НАТО», — сказав глава оборонного відомства.

А.Гриценко нагадав, що саме в цьому контексті приймалися «цілком логічні та продумані рішення» міністрами оборони Володимиром Шкідченком та Олександром Кузьмуком, і з огляду на ці чинники під керівництвом міністра оборони Євгена Марчука було розроблено концептуальний документ «Стратегічний оборонний бюлетень України». «Саме на цій основі грунтується і проект Державної програми розвитку Збройних сил на 2006—2011 роки, розроблений під моїм керівництвом», — уточнив він, додавши, що проект розробленого документа було передано і секретарю РНБО.

«П.Порошенку варто уважніше вивчити раніше прийняті і затверджені президентом, Верховною Радою, Кабінетом міністрів керівні документи у військовій сфері, а також знайти час і особисто ознайомитися з проектом Державної програми розвитку Збройних сил, не покладаючись на думку некомпетентних помічників», — вважає міністр.

А.Гриценко особливо звернув увагу на той факт, що публічні заяви високого посадовця, яким є П.Порошенко, привертають увагу політиків, експертів, журналістів, як в Україні, так і за її межами. «Кожне його слово має бути глибоко продуманим і відповідальним, щоб не завдати шкоди іміджу нашої держави. Гадаю, ніхто не сумнівається в тому, що Петро Олексійович має високий рівень професійної підготовки і багатий практичний досвід у питаннях економіки, бюджетного процесу, приватизації, а також кадрової політики в правоохоронних і судових органах. Але у військовій сфері в секретаря РНБО немає ані базово-теоретичної підготовки, ані відповідного практичного досвіду. Займаючись питаннями військової безпеки і військового будівництва протягом останніх 13 років і відстежуючи публікації в цій сфері, як у вітчизняних, так і в закордонних виданнях, насмілююся стверджувати, що військовий експерт на прізвище Порошенко в них не значиться», — наголосив міністр.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво